https://www.hemoroidy24.pl/

Odbyt to końcowy odcinek układu pokarmowego. Ta część naszego ciała, jak każda inna, może zostać dotknięta patologicznymi zmianami. warto dowiedzieć się, jakie są możliwe choroby odbytu.
Pierwszym sygnałem tego, że w rejonie odbytu zaczyna się dziać coś niepokojącego, jest zwykle krwawienie. Towarzyszą mu najczęściej: swędzenie, ból, zaparcia lub biegunki. Da się również zauważyć zmiany w wyglądzie stolca.
Najczęściej występującą wśród Polaków chorobą odbytu są bez wątpienia hemoroidy. Co trzeci obywatel naszego kraju zmaga się ze swędzeniem i pieczeniem oraz krwawieniem i bólem podczas oddawania stolca. kiedy dolegliwość jest nieleczona przez dłuższy czas, zaczyna dochodzić do wypadania hemoroidów na zewnątrz podczas wypróżniania, bądź dużego wysiłku fizycznego. Czynnikami sprzyjającymi wystąpieniu hemoroidów są otyłość i siedzący tryb życia. Często dolegliwość ta dotyka osoby cierpiące na długotrwałe zaparcia.Inna grupą ryzyka są również kobiety w ciąży lub tuż po porodzie. Leżenie żylaków odbytu może przebiegać przy pomocy zabiegu chirurgicznego. W mniej zaawansowanych przypadkach skuteczne są również: krioterapia, fotokoagulacja, czy też skleroterapia. Wiele cierpiących na hemoroidy osób stosuje różnorakie kremy, maści i czopki. Mogą one złagodzić objawy, chorzy nie powinni jednak zaniechać wizyty u lekarza, ponieważ tylko on może postawić trafną diagnozę i zaordynować skuteczne leczenie.
Szczeliny i przetoki odbytu to dolegliwości, których objawami są: pieczenie i nieznośny ból podczas oddawania stolca, połączony z rzadkim i niezbyt obfitym krwawieniem. Szczelina odbytu to niewielkie, wąskie pęknięcie jego błony śluzowej. Przetoka natomiast to kanał, mający jedno ujście w kanale odbytu, a drugie na skórze. Leczenie tych dolegliwości może odbywać się przy pomocy farmakologii lub też chirurgicznie.
Dużo poważniejszą dolegliwością jest nowotwór odbytu. Mimo, ze stanowi on śmiertelne niebezpieczeństwo, to warto pamiętać, że udając się do proktologa tuż po zauważeniu pierwszych objawów pacjent ma bardzo dużą szansę na wyleczenie.

https://www.hemoroidy24.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here