Odżywki do włosów kręconych

Każda z nas ma inne włosy, tak jak same się od siebie różnimy, tak i odmienne mamy włosy. I nie chodzi tu o rodzaj fryzury. Tu chodzi o coś więcej! Tu należy zająć się rdzeniem, i to nie byle jaki, a mianowicie rdzeniem włosa. Wyróżniamy dwie zasadnicze grupy włosów. Niskoporowate oraz wysokoporowate. Niektórzy wyodrębniają jeszcze grupę pośrednią, ale nie jest to tak istotne w omawianym kontekście odżywek do włosów. A mianowicie, włosy niskoporowate to takie, których łuski czyli okrywa, czyli nic innego a to, co widzimy na ich powierzchni, są przylegające do rdzenia włosów. Leżą sobie poukładane jak łuski na rybie, czyli w sposób dachówkowaty. Leżą i lśnią. Wówczas włosy pięknie błyszczą, układają się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Te natomiast zaliczane do wysokoporowatych to inna bajka. To nie bajka, to istny dramat! Dlaczego, dlatego że takie włosy to ciągły problem w stylizacji. To włosy których okrywa czyli łuski są otwarte i pozadzierane, każda w inną stronę. Ich rdzeń jest odkryty i niczym niechroniony. To włosy ciągle narażone na kontakt ze światem zewnętrznym i wszystkimi jego złymi aspektami. To włosy, które żyją własnym życiem i nie chcą z nami współpracować. Jest jednak i na nie rada! Ale zacznijmy chronologicznie!
Odżywki do włosów niskoporowatych, czyli tych grzecznych i na co dzień ujarzmionych, winny charakteryzować się lekkością. Powinny to być preparaty, które w swoim składzie nie zawierają ciężkich olejków i konserwantów, które nakładane są na mokre włosy i po kilku minutach zmywane letnią wodą. Tutaj idealnie sprawdzą się odżywki naturalne, ziołowe oraz takie przeznaczone do cienkich włosów. Będą delikatne i lekkie niczym mus czy piórko. Idealnie odżywią, nawilżą oraz nie spowodują efektu czepka, czyli nieestetycznej grubej pokrywy na włosach.
Odżywki do włosów wysokoporowatych, czyli tych niesfornych i niegrzecznych. Tych, które ciągle się puszą i pokazują, że to „one dyktują warunki”. Na nie też mamy radę. Jeśli jesteś posiadaczką tzw. afro, ty również możesz pięknie wyglądać, a twoje włosy mogą być gładkie i lśniące. Wystarczy, że zastosujesz pewnego typu i rodzaju odżywki. Muszą one być takie z gatunku ciężkich i dogłębnie odżywczych. Dobrze jak będą zawierały bogate w składniki olejki z orzechów lub roślin oleistych. Fajnie jakby do tego były wzbogacone w witaminy oraz minerały, które oprócz odżywienia również nawilżą oraz spowodują, że odchylone okrywy włosa znów przylegną do rdzenia. Zazwyczaj są to produkty, które nakłada się na suche włosy a później spłukuje wraz z ich myciem. Są to także produkty w ampułkach, czyli maksymalnie skoncentrowane i trafiające w konkretny problem i niedoskonałość.
Pokręcone włosy, niesforne loki i ciągłe afro, to przypadek kiedy należy zastosować specjalną broń. Należy skoncentrować się na niemalże każdym loku oddzielnie, tak aby kuracja przyniosła efekty.
Tę batalię należy rozpocząć od rozpoznania struktury włosów, bowiem kręcone włosy, kręconym nie równe. Jeśli posiadasz loki, ale ich struktura jest gładka, a każdy loczek niczym oddzielnie widoczny. Wówczas stosuj się do zaleceń powyżej. Czyli wykorzystuj odżywki lekkie w swym składzie oraz takie do spłukiwania. Jeśli natomiast twoje włosy to afro, a ich kręcenie pozostawia wiele do życzenia. To twoim orężem będą wysoko odżywcze i skoncentrowane preparaty na bazie olejków i witamin. Po ich zastosowaniu dobrze jest wygnieść włosy w ręcznik i pozostawić do wyschnięcia bez suszarki. Ich regularne stosowanie spowoduje, że na nowo odkryjesz urok loków, a twój look będzie niepowtarzalny.

http://www.motell.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here