Okno przesuwne w kuchni

Okna przesuwne uchodzą za nowoczesne, a jednocześnie funkcjonalne. Doskonale sprawdzą się w wielkomiejskich aranżacjach, ale nie tylko. Zdecydowana większość osób montuje je w salonie, jadalni, czy też sypialni. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić je również w kuchni. Pamiętajmy, że jest to konstrukcja niezwykle uniwersalna, która daje wiele możliwości. Bez większych trudności przystosujemy ją do indywidualnych potrzeb oraz wymagań.

Aneks kuchenny w salonie

W wielu mieszkaniach kuchnia nie stanowi odrębnego pomieszczenia. Aneks kuchenny w salonie jest powszechnie spotykany. To właśnie tutaj okna przesuwne sprawdzą się najlepiej. Przeszklona ściana jest źródłem sporej ilości światła, dzięki czemu możemy skutecznie oświetlić nawet duże pomieszczenie. Uważajmy jednak na to, gdzie będzie ona się znajdować. Najlepiej, aby duże okna zostały zamontowane po stronie południowej. Ma to duży wpływ na poziom energooszczędności budynku. W ten sposób możemy zredukować nadmierną stratę ciepła, a tym samym obniżyć rachunki.

Przesuwne okno w kuchni prezentuje się niezwykle efektownie. Pozwala ono swobodnie podziwiać krajobrazy znajdujące się na zewnątrz. Dzięki temu pomieszczenie staje się wyjątkowo klimatyczne. Z pewnością będzie panować w nim magiczna atmosfera. Ten rodzaj stolarki okiennej pasuje nie tylko do nowoczesnych wnętrz. Sprawdzi się również w pomieszczeniach minimalistycznych, czy też klasycznych. Jedynym ograniczeniem są nasze osobiste upodobania.

Odpowiedni rozmiar okna

Oczywiście nie musimy decydować się na okno od sufitu, aż po podłogę. W kuchni często nie dysponujemy wystarczającą ilością wolnej przestrzeni. W takiej sytuacji najlepiej postawić jest na nieco mniejszy model, który nie odbierze nam swobody życia. Ważne jest jednak to, aby w sposób prawidłowy dokonać pomiarów. Wybierzmy optymalną wysokość, na której będzie znajdować się okno. Na uwagę zasługuje fakt, że modele przesuwne są komfortowe i bezproblemowe w otwieraniu. Skrzydło nie otwiera się w stronę wnętrza, a więc nie musimy obawiać się żadnych ograniczeń. W tym przypadku porusza się ono wzdłuż ściany.

Kuchnia to pomieszczenie, które musimy wietrzyć dość często. Rozmaite zapachy będące następstwem przygotowywania posiłków mogą być problematyczne. W takiej sytuacji najprościej jest otworzyć okno. Dobrej jakości motel przesuwny zapewnia płynne działanie, a więc do manewrowania skrzydłem nie musimy wkładać zbyt dużej ilości energii. Ponadto okno przesuwne można umieścić np. przy zlewie kuchennym, czy też blacie roboczym.

Okna przesuwne wysokiej jakości

Okna przesuwne oferowane są przez rozmaitych producentów. Dla wielu osób to cena jest czynnikiem determinującym do zakupu. Nie zapominajmy, że w tym przypadku liczy się przede wszystkim jakość. Solidne okna mogą posłużyć nawet kilkadziesiąt lat. Gwarantują wysoką szczelność, a więc nie trzeba obawiać się o nadmierną utratę energii. Kolejną zaletą jest ich odporność na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Mechanizm odpowiadający za funkcjonowanie okien jest wytrzymały, a zarazem bezawaryjny. Czasami lepiej jest zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że inwestycja była udana.

Wiadomym jest, że design również odgrywa bardzo ważną rolę. Warto jest wziąć pod uwagę modele aluminiowe, czy też z tworzyw sztucznych. Duże znaczenie ma nie tylko sama rama okienna, ale również detale. Pamiętajmy o tym podczas wyboru klamki.

Doskonałe parametry użytkowe

Okna przesuwne sprawdzą się zarówno w małych, jak i dużych wnętrzach. W tym temacie nie ma żadnych ograniczeń, a więc każdy wybierze wariant odpowiedni dla siebie. Należy podkreślić, że modele przesuwne zapewniają równie dobre parametry użytkowe, co okna tradycyjne. Nie trzeba więc obawiać się, że eksploatacja będzie kłopotliwa.

Jeśli chodzi o cenę, to okna przesuwne są zwykle nieco droższe od uchylnych. Nie warto oszczędzać na jakości, a więc postawmy na zaufanego producenta, który cieszy się dobrą opinią wśród klientów. Ogromną rolę odgrywa również fachowy montaż. Modele przesuwne wymagają wysokiej precyzji oraz rzetelności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here