Codziennie przebywamy wiele godzin w otoczeniu sprzętów elektronicznych. Nasze oczy obserwują ekrany telewizorów, komputerów czy tabletów. Co gorsze, nawet jeśli nasze oczy są zmęczone, nie zawsze mamy możliwość, aby na chwilę odpocząć. Często do siedzenia przed komputerem zmusza nas nasza praca. Ma to oczywiście negatywny wpływ na zdrowie naszych oczu i powoduje liczne wady wzroku. Oczywiście, duża grupa z nas urodziła się już z wadą wzroku i przyzwyczajona jest do noszenia odpowiednich szkieł korekcyjnych. Gdzie jednak kupić najlepsze okulary do czytania, jeśli mamy jeśli pojawia się problem ze wzrokiem? Czy udać się do salonu optycznego, czy raczej zainwestować w okulary z apteki?

Nie warto oszczędzać, liczy się indywidualne podejście

Nie można bagatelizować wpływu okularów do czytania na nasze zdrowie. Są one tak samo istotne jak okulary, które nosimy na co dzień. Z tego też powodu gotowe okulary, które możemy kupić w aptece, lub co gorsza na bazarze, często nie przynoszą oczekiwanych efektów, a co więcej mogę nawet popsuć nasz wzrok. Nasze oczy są niepowtarzalne i wymagają indywidualnego podejścia. Zarówno wybór szkieł oraz oprawy powinien być dokładnie przemyślany, tak aby okulary do czytania nam się podobały oraz by przede wszystkim spełniały swoją rolę. Statystyka mówi, że okulary średnio nosimy przez 3 lata, po czym dopiero je wymieniamy. To całkiem sporo czasu, więc nie powinniśmy oszczędzać przy ich zakupie. Przed takim zakupem niezbędne będzie właściwe badanie wzroku oraz dobór mocy soczewek okularowych. Takie badanie wraz z okularami oferują salony optyczne. Oczywiście okulary możemy także kupić przez Internet. Nie może to być jednak dzieło przypadku, powinno być poprzedzone dokładnym badaniem okulisty oraz optyka. Tylko z taką gruntowną wiedzą na temat naszej wady wzroku możemy zamówić okulary przez Internet. Inaczej będzie się to równało z kupnem kota w worku. Każdy klient ma inny kształt twarzy, dlatego też wymaga innych oprawek. Dobór okularów robi się szczególnie poważną sprawą w przypadku wady „minusowej”, gdy okulary towarzyszą nam przez większą część dnia, a nie jedynie do czytania. Wizyta u optyka jest w obecnej sytuacji nieunikniona. W ostatnim czasie coraz więcej osób korzysta z usług sieci salonów optycznych. Szczególnie ciekawą ofertę posiada sieć Vison Express, której asortymenty znajdziemy na https://visionexpress.okazjum.pl/

Tanie okulary negatywnie wpływają na wzrok

Choć okulary z apteki to spora oszczędność, ponieważ za parę zapłacimy maksymalnie 50 zł, to tak naprawdę tracimy o wiele więcej. Tracimy nasze zdrowie, które jest przecież bezcenne. Okulary z apteki niszczą wzrok czego nie może zrekompensować nawet okazyjna cena. Okulary takie są produkowane masowo i dostępne w aptece lub w hipermarkecie są przeznaczone dla mas. Producenci nie uwzględniają więc rozstawu naszych oczu ani kształtu twarzy. A ten u każdej osoby jest inny i powinien być indywidualnie dopasowany. Następnym razem, gdy pomyślisz o kupnie okularów w hipermarkecie pomyśl o tym, że mogą one powodować nadmierne zmęczenie oczu, co automatycznie skróci czas jaki będziesz mogła poświęcić na czytanie.

Jeśli posiadamy wadę „plusową” i korzystamy z okularów sporadycznie i jedynie do czytania, to dużo lepszym wyborem niż hipermarket będzie apteka.

Bardzo duży wybór okularów do czytania posiada apteka ZIKO – zikoapteka.promoceny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here