Zapewne słyszałeś o sytuacji frankowiczów, którzy z powodu różnic kursowych stracili ogromne kwoty pieniędzy. Miało to związek z tym, że wymieniali walutę w celu spłaty kredytu w tym samym banku, w którym zaciągnęli zobowiązanie. Dzisiaj dzięki ustawie antyspreadowej uchwalonej w 2011 roku, możesz już wymieniać walutę w dowolnym miejscu i dzięki temu oszczędzać. Podpowiadamy w jaki sposób to zrobić, aby osiągnąć najwięcej korzyści.

Platformy społecznościowej wymiany walut

Zdecydowanie najkorzystniejszym rozwiązaniem pod kątem finansowym jest zawieranie transakcji w serwisach społecznościowej wymiany walut. Jest to miejsce zrzeszające tysiące zarejestrowanych użytkowników, którzy chcą dokonywać operacji w różnych walutach. Mogą oni proponować dowolne kursy sprzedaży, nawet znacznie odbiegające od stawek rynkowych. Wystarczy, że system dobierze komplementarną ofertę innej osoby, która będzie w stanie zaakceptować Twoje warunki. Oczywiście każda ze stron transakcji musi posiadać wystarczające środki na swoim elektronicznym portfelu.

Najpopularniejszym obecnie portalem wymiany walut online jest Walutomat.pl – serwis należący do spółki Currency One i działający nieprzerwanie od 2009 roku. Zapisało się już do niego ponad 246 tysięcy użytkowników, którzy ponoszą jedynie symboliczną prowizję od transakcji, wynoszącą 0,2%. Osoby zasilające swój portfel online wysokimi kwotami płacą jeszcze mniej, bo nawet 0,06%.

Jakie kwoty można zaoszczędzić?

O ile przy jednorazowej wymianie na niewielką kwotę nie zauważymy istotnej różnicy, to w przypadku regularnych transakcji oszczędności zaczynają działać na wyobraźnię. Zakładając, że każdego miesiąca wymienisz 1000 Euro, w Twoim portfelu może pozostać po roku nawet 2500 zł więcej! Średnie różnice w kursach w porównaniu do tradycyjnej wymiany sięgają nawet 8%. Oszczędzasz także na kosztach przewalutowania. W serwisie dostępnym na stronie https://www.walutomat.pl/ bezpłatne są przelewy na rachunki w 10 najpopularniejszych bankach w naszym kraju.

Czas to pieniądz – nie marnuj go niepotrzebnie

Wymiana walut w Internecie pozwala także zaoszczędzić czas. Przecież musiałbyś go sporo poświęcić, zanim znalazłbyś w miarę korzystną ofertę banku czy kantoru tradycyjnego. A ostatecznie i tak różnice kursowe kształtowałyby się na Twoją niekorzyść. Do tego musiałbyś doliczyć czas na dojazd do punktu wymiany. A przecież możesz przeprowadzić transakcję bez wychodzenia z domu i jakichkolwiek zbędnych formalności.

Bezpieczeństwo jest po Twojej stronie

Przypomnij sobie swój niepokój, kiedy musiałeś osobiście dostarczyć dużą gotówkę do kantoru stacjonarnego. Byłeś wtedy łakomym kąskiem dla złodziei ulicznych. Odrobina nieuwagi i zostałbyś pozbawiony ciężko zarobionych pieniędzy. W przypadku wymiany walut online problem automatycznie przestaje istnieć. Musisz jednak ograniczyć swój wybór tylko do tych platform, które zostały w należyty sposób zabezpieczone. Zwróć zwłaszcza uwagę na obecność certyfikatu SSL – w miejscu gdzie wpisujesz adres strony internetowej powinna znajdować się ikonka kłódki oraz protokół https. Tylko wtedy możesz być pewien, że nie padniesz ofiarą ataków hakerskich.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala2/domains/modaforte.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here