Zapewne słyszałeś o sytuacji frankowiczów, którzy z powodu różnic kursowych stracili ogromne kwoty pieniędzy. Miało to związek z tym, że wymieniali walutę w celu spłaty kredytu w tym samym banku, w którym zaciągnęli zobowiązanie. Dzisiaj dzięki ustawie antyspreadowej uchwalonej w 2011 roku, możesz już wymieniać walutę w dowolnym miejscu i dzięki temu oszczędzać. Podpowiadamy w jaki sposób to zrobić, aby osiągnąć najwięcej korzyści.

Platformy społecznościowej wymiany walut

Zdecydowanie najkorzystniejszym rozwiązaniem pod kątem finansowym jest zawieranie transakcji w serwisach społecznościowej wymiany walut. Jest to miejsce zrzeszające tysiące zarejestrowanych użytkowników, którzy chcą dokonywać operacji w różnych walutach. Mogą oni proponować dowolne kursy sprzedaży, nawet znacznie odbiegające od stawek rynkowych. Wystarczy, że system dobierze komplementarną ofertę innej osoby, która będzie w stanie zaakceptować Twoje warunki. Oczywiście każda ze stron transakcji musi posiadać wystarczające środki na swoim elektronicznym portfelu.

Najpopularniejszym obecnie portalem wymiany walut online jest Walutomat.pl – serwis należący do spółki Currency One i działający nieprzerwanie od 2009 roku. Zapisało się już do niego ponad 246 tysięcy użytkowników, którzy ponoszą jedynie symboliczną prowizję od transakcji, wynoszącą 0,2%. Osoby zasilające swój portfel online wysokimi kwotami płacą jeszcze mniej, bo nawet 0,06%.

Jakie kwoty można zaoszczędzić?

O ile przy jednorazowej wymianie na niewielką kwotę nie zauważymy istotnej różnicy, to w przypadku regularnych transakcji oszczędności zaczynają działać na wyobraźnię. Zakładając, że każdego miesiąca wymienisz 1000 Euro, w Twoim portfelu może pozostać po roku nawet 2500 zł więcej! Średnie różnice w kursach w porównaniu do tradycyjnej wymiany sięgają nawet 8%. Oszczędzasz także na kosztach przewalutowania. W serwisie dostępnym na stronie https://www.walutomat.pl/ bezpłatne są przelewy na rachunki w 10 najpopularniejszych bankach w naszym kraju.

Czas to pieniądz – nie marnuj go niepotrzebnie

Wymiana walut w Internecie pozwala także zaoszczędzić czas. Przecież musiałbyś go sporo poświęcić, zanim znalazłbyś w miarę korzystną ofertę banku czy kantoru tradycyjnego. A ostatecznie i tak różnice kursowe kształtowałyby się na Twoją niekorzyść. Do tego musiałbyś doliczyć czas na dojazd do punktu wymiany. A przecież możesz przeprowadzić transakcję bez wychodzenia z domu i jakichkolwiek zbędnych formalności.

Bezpieczeństwo jest po Twojej stronie

Przypomnij sobie swój niepokój, kiedy musiałeś osobiście dostarczyć dużą gotówkę do kantoru stacjonarnego. Byłeś wtedy łakomym kąskiem dla złodziei ulicznych. Odrobina nieuwagi i zostałbyś pozbawiony ciężko zarobionych pieniędzy. W przypadku wymiany walut online problem automatycznie przestaje istnieć. Musisz jednak ograniczyć swój wybór tylko do tych platform, które zostały w należyty sposób zabezpieczone. Zwróć zwłaszcza uwagę na obecność certyfikatu SSL – w miejscu gdzie wpisujesz adres strony internetowej powinna znajdować się ikonka kłódki oraz protokół https. Tylko wtedy możesz być pewien, że nie padniesz ofiarą ataków hakerskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here