paleta z cieniami

Dla początkujących

Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z cieniami, warto kupić paletkę czterema kolorami, w neutralnych barwach. Pozwoli nam ona na wykonanie prostego, dziennego makijażu. Warto zacząć od delikatnych kolorów, aby nie zrobić sobie wizualnej krzywdy, źle rozkładając na powiece mocno napigmentowany, ciemny cień. Cała sztuka malowanie oczu za pomocą cieni, sprowadza się do dobrego blendowania, czyli płynnego przechodzenia pomiędzy różnymi odcieniami.

paleta z cieniamiDla zaawansowanych

Każda marka produkująca kosmetyki kolorowe ma w swojej ofercie przynajmniej jedną paletę z cieniami. Jeśli umiemy już względnie dobrze posługiwać się cieniami, możemy zainwestować w dobrą paletę zawierającą większą ilość cieni. Pozwoli nam to na wykonywanie bardziej skomplikowanych makijaży, wymagających większej ilości kolorów lub odcieni. Na rynku znajdziemy przeróżne kolory oraz wykończenia. Możemy wybierać w beżach, brązach, szarościach, burgundach, pomarańczach… A także bardziej zwariowanych kolorach jak fuksja, cytryna albo lazur. Paleta zawierająca więcej kolorów to większe możliwości. Warto kupić taką, której wykończenie będzie nam odpowiadać. Matowe, satynowe, a może błyszczące? Chcąc zainwestować w dobrą paletę warto też zwrócić uwagę na opakowanie. Dobrej jakości, sprawi, że będziemy mogły zabierać naszą paletę ze sobą na różne wyjazdy.

Jak używać cieni?

Dobre połączenie to podstawa. Najlepiej korzystać z trzech różnych kolorów. Bazę powinien stanowić najjaśniejszy z odcieni, załamanie powieki należy wyróżnić cieniem najbardziej wyrazistym z zestawu, a główny kolor nanieść na całą powiekę ruchomą. Pamiętaj także by nie nakładać cieni zbyt grubo. Używaj cieni, których kolor podkreśli twoją tęczówkę. Nakładaj cień na bazę.

Baza to doskonałe rozwiązanie, ponieważ dzięki niej makijaż przetrwa przez wiele godzin. Aby cienie pozostawały na swoim miejscu przez długi czas, użyj specjalnej bazy pod cienie do powiek lub zwykłego podkładu. Jeśli robisz makijaż smoky eyes cień powinien znajdować się tylko na powierzchni górnej powieki i zaraz pod linią dolnych rzęs. Nie nakładaj cienia powyżej załamania powieki. Rola białego koloru w makijażu oczu bywa niedoceniana. Białym cieniem lub kredką rozjaśnij delikatnie wewnętrzne kąciki oczu, dzięki temu będą one wyglądać na większe. Nie bój się kolorów.

Możesz eksperymentować z różnymi barwami, choćby dla zabawy. Połączenie szarego i lawendowego wygląda wspaniale praktycznie przy każdym kolorze oczu. Wszystko zależy tak naprawdę od odcienia, który dobierzemy pod nasze tęczówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here