Pedicure kosmetyczny – na czym polega i czy warto

Zwykle pielęgnacja stóp schodzi w naszej codziennej rutynie na dalszy plan. Zwłaszcza w okresie zimowym, gdy chowamy stopy w ciężkich butach, nie przywiązujemy do ich wyglądu zbyt wielkiej wagi. Z koli kiedy tylko zbliża się wiosna, a zwłaszcza gdy zaczynają się wakacje i odsłaniamy swoje nogi, marzymy o pięknych, wypielęgnowanych stopach. Łatwo ocenić, czy kobieta jest zadbana, po szybkim spojrzeniu na jej paznokcie. Dlatego też pedicure kosmetyczny to zabieg, który warto stosować nie tylko w okresie letnim, ale przez cały rok.

Co to jest pedicure kosmetyczny?

Pedicure kosmetyczny to zabieg, który pielęgnuje stopy – nie tylko paznokcie, ale i całą skórę stóp. To bardzo przyjemny, odprężający i relaksujący rytuał, który jest całkowicie bezbolesny i przynosi bardzo dobre efekty. Choć większość kobiet wykonuje go sezonowo – wtedy, gdy bardziej eksponują stopy – warto dbać o tamten rejon ciała częściej niż tylko raz w roku. Zainteresowanie pedicure kosmetycznym wciąż rośnie. Zabieg ten jest przystępny cenowo i można go wykonać w niemal każdym dobrym salonie kosmetycznym.

Jak wygląda profesjonalny pedicure?

Jeśli nigdy nie korzystałaś z profesjonalnego pedicure kosmetycznego, z pewnością zastanawiasz się, jak przebiega taki zabieg. Być może zastanawiasz się też, jaka jest różnica między klasycznym pedicure wykonywanym w salonie kosmetycznym a bardziej ukierunkowanym pedicure leczniczym (podologicznym). Spieszymy z wyjaśnieniami!

Pedicure kosmetyczny polega na wypielęgnowaniu stóp tak, aby wróciły one do zadbanego stanu. Obejmuje on aromatyczną kąpiel stóp zmiękczającą naskórek, gruboziarnisty peeling oraz pozbycie się zrogowaceń przy pomocy tarki (zwłaszcza na piętach). Wreszcie kosmetyczka zajmuje się paznokciami – skraca je, wyrównuje i nadaje im pożądany kształt, odsuwa skórki oraz maluje płytki bezbarwnym lakierem.

Opisany powyżej zabieg to podstawowa opcja, którą można dowolnie rozbudowywać. Decydując się na pedicure frezarkowy, zostaniesz obsłużona frezarką, która jeszcze szybciej i skuteczniej rozprawi się z martwym naskórkiem. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza u osób z popękanymi, szorstkimi piętami, a także zrogowaceniami i zgrubieniami w innych miejscach na stopach. Zwykle w salonach kosmetycznych pedicure łączy się od razu ze stylizacją paznokci. Zamiast zwykłego, bezbarwnego lakieru możesz wybrać malowanie kolorem, zdecydować się na klasycznego frencha albo postawić na bogatsze zdobienia, np. cyrkoniami czy wzorkami wykonanymi na hybrydzie. Wtedy fantazyjne paznokcie z powodzeniem zastąpią nam wakacyjną biżuterię.

Z kolei pedicure leczniczy – zwany także podologicznym – to inny, jeszcze bardziej profesjonalny rodzaj zabiegu na stopy. Ma on nie tylko właściwości pielęgnacyjno-regeneracyjne, ale też zdrowotno-lecznicze. Taki zabieg działa również na modzele, odciski i nagniotki; wykonuje się go również przy wrastających paznokciach. Pedicure podologiczny znacząco wpływa na komfort chodzenia. Wykonywać go mogą albo przeszkolone pedicurzystki, albo podolodzy.

Hybryda na stopach – gwarancja trwałości i morze możliwości

Warto dodać, że pedicure hybrydowy to jeden z najtrwalszych i najchętniej wybieranych sposobów stylizacji paznokci. Hybryda na stopach wytrzyma około miesiąc bez żadnych odprysków – w zasadzie jedynym powodem, żeby ponownie umówić się do kosmetyczki, będzie naturalny, coraz bardziej widoczny odrost. Pedicure hybrydowy jest nie tylko niezwykle wytrzymały, ale także stwarza ogromne możliwości dekoracyjne. Utalentowana, przeszkolona stylistka będzie potrafiła wykonać na Twoich paznokciach artystyczne wzory. Efekt syrenki? Ombre? Manicure sweterkowy? Ręcznie malowane wzory? Dodatek lekko połyskujących na słońcu cyrkonii? Do wyboru, do koloru! Przykładem salonu, w którym można eksperymentować z odcieniami, fakturami i zdobieniami, jest żywiecki salon Wioleta. Wejdź na stronę wioletanails.pl/pedicure-kosmetyczny, żeby dowiedzieć się więcej o tym, jak wykonuje się tam hybrydy na stopach. Warto wspomnieć, że stylistki pracujące w Wiolecie pracują na innowacyjnych kosmetykach marki Footlogix.

Ile kosztuje pedicure hybrydowy?

Ceny zaczynają się już od 60 złotych, a w zależności od stopnia zaawansowania zabiegu, zużycia produktów i indywidualnych cenników mogą sięgać nawet do 130 złotych. We wspomnianym salonie Wioleta, zlokalizowanym w Żywcu, za pedicure hybrydowy zapłacimy 70 złotych.

Czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania?

Na zabieg może zapisać się niemal każdy, nawet osoby z bardzo zaniedbanymi paznokciami. Hybryda stwarza możliwość wykonania estetycznego manicure nawet na krótkich i rozdwajających się płytkach. Przy pomocy żelu można także przedłużyć paznokcie lub zrekonstruować pojedynczą płytkę.

Wyjątkiem są osoby z chorymi stopami w naprawdę fatalnym stanie. Jeśli masz pękające pięty, modzele, wrastający paznokieć – zamiast pedicure kosmetycznego wybierz ten leczniczy, wykonywany przez podologa. Zaleca się go także pacjentom chorym na cukrzycę. Wybierz metodę bardziej odpowiadającą Twoim potrzebom, korzystaj z regularnych zabiegów i ciesz się gładkimi, zadbanymi stopami przez okrągły rok!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here