Włosie naturalne czy sztuczne? To dylemat niemalże każdej kobiety. Jakich pędzli używać, aby wykonać perfekcyjny i trwały makijaż? Przetestowałyśmy dla Was te z włosia sztucznego i naturalnego. Przeczytajcie, jakie są nasze spostrzeżenia.

Pędzle ze sztucznego włosia

To tak zwane pędzle do makijażu z włosia syntetycznego. Produkowane są z włókien nylonowych, taklonowych i poliestrowych. Ich włosie tych pędzli jest bardziej miękkie, elastyczne i sprężyste, niż to naturalne. Ponadto gładkie i nieporowate, dzięki czemu wchłania mniej kosmetyku i łatwiej się je czyści (błyskawicznie wysycha, zachowując swój kształt i miękkość). Pędzle ze sztucznego włosia przeznaczone są do aplikacji kosmetyków o płynnej konsystencji – podkładu czy korektora. Włos, z którego zrobione są takie pędzle, nie wchłania wilgoci z danego produktu, co pozwala zachować właściwości nawilżające kosmetyku. Zauważyłyśmy też, że tego typu pędzle do makijażu są bardziej wdzięczne w użyciu – przy nakładaniu podkładu idealnie rozprowadzają go po twarzy, nie pozostawiając smug ani plam. Ponadto mają jeszcze kilka innych zalet, mianowicie:

  • cruelty free – wolne od okrucieństwa – zwierzęta nie są w żaden sposób wykorzystywane do ich produkcji
  • praktycznie w ogóle nie powodują uczuleń i alergii
  • są bardziej trwałe, ich włosie nie ulega odkształceniom i nie wypada
  • są dużo tańsze od tych z włosia naturalnego

Naszym odkryciem jest pędzel Oval Fundation, Blusher & Contour Brush firmy Golden Rose. Owalny pędzel do nakładania podkładu wykonany jest z syntetycznego, idealnie miękkiego włosia. Włoski pędzla są tak delikatne, że nie podrażniają nawet najbardziej wrażliwej skóry.

Pędzle do makijażu z naturalnego włosia

Włosie takich pędzli powstaje z sierści kóz, kun, borsuków, sobolów, kucyków i koni, ale również wielbłądów, wiewiórek czy łasic. Akcesoria te są bardzo wysokiej jakości, ale niestety ich największą wadą jest to, że sierść zwierząt jest w czołówce substancji alergizujących. Więc jeśli Twoja buzia jest skłonna do alergii, zaczerwienień czy podrażnień, unikaj tego typu włosia. Niestety, wad pędzli tego typu jest dużo więcej. Włosie naturalne jest podatne na odkształcenia, uszkodzenia czy łamanie się, a nawet wypadanie. Trzeba się z nimi obchodzić bardzo ostrożnie. Ma pory i łuski, co z reguły ułatwia wchłanianie płynnych produktów, zmniejszając ich wydajność. Po umyciu pędzla z włosia naturalnego musisz nadać mu odpowiedni kształt i poczekać kilka godzin aż wyschnie. Pamiętaj, aby nie traktować go mydłem czy szamponem ze sztucznymi dodatkami, gdyż szybko stanie się szorstki i nieprzyjemny w dotyku. Bardzo istotna wada pędzli z włosia naturalnego, to ich cena! Za taki gadżet będziesz musiała zapłacić znacznie więcej niż za ten z włosia syntetycznego.

Jak sama widzisz, lista zalet zdecydowanie przemawia za wyborem pędzli ze sztucznego włosia. Najlepiej jednak, jakbyś wypróbowała obie opcje i zdecydowała, który wariant jest dla Ciebie najlepszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here