Piękno z natury – jogurt naturalny na twarz

Jogurt naturalny to bardzo popularny składnik zdrowej diety. Coraz częściej dostrzegamy również jego właściwości kosmetyczne. Nieprzypadkowo stanowi podstawowy składnik domowych maseczek pozytywnie wpływających na kondycję skóry. Dlaczego warto nanosić jogurt naturalny na twarz w celach pielęgnacyjnych?

Jogurt naturalny na twarz? Doskonały pomysł!

Dlaczego w domowej pielęgnacji cery coraz istotniejszą rolę odgrywa jogurt naturalny? Na twarz, a konkretnie skórę pozytywnie wpływa wiele zawartych w nim substancji. Dlatego jogurt staje się doskonałą naturalną alternatywą dla fabrycznych kosmetyków. Jakie dobrodziejstwa natury znajdziemy w jogurcie?

Nasza cera na co dzień poddawana jest działaniu wielu szkodliwych czynników zewnętrznych. Chodzi między innymi o warunki atmosferyczne, ale również wpływ drobnoustrojów, kosmetyków do makijażu, a także zanieczyszczonego powietrza. Potencjalnie mogą one wywoływać stany zapalne. Wówczas doskonale sprawdza się zawarty w jogurcie naturalnym kwas mlekowy, który ma właściwości bakteriobójcze, a także łagodzi podrażnienia i stany zapalne.

Wiosną i latem dochodzi jeszcze jeden czynnik negatywnie wpływający na kondycję skóry twarzy, którego działanie neutralizuje jogurt naturalny: promieniowanie ultrafioletowe, które w nadmiarze doprowadza do poparzeń słonecznych i przyspiesza fotostarzenie skóry. Maseczka z jogurtu naturalnego naniesiona na twarz około kwadrans przed wyjściem z domu i następnie zmyta powinna zapewnić naturalną ochronę przeciw promieniowaniu UV. Ponadto jogurt doskonale sprawdza się w roli substancji łagodzącej oparzenia słoneczne.

Odżywcza moc witamin i minerałów

Maseczka wykonana z jogurtu naturalnego doskonale odżywia skórę. W jogurcie znajdziemy bowiem składniki takie jak witaminy B2, B12, cynk, fosfor, i wapń. To prawdziwa bomba witamin i minerałów, która doskonale nawilża, pielęgnuje i odżywia skórę twarzy, zapewniając jednocześnie odpowiednią regenerację. Zawarte w jogurcie proteiny mleczne działają nie tylko na naskórek, któremu zapewniają nawilżenie i zmiękczenie, ale również wnikają w głębokie partie skóry, pozytywnie wpływając na jej kondycję. Maseczki z jogurtu naturalnego można także polecić osobom zmagającym się z trądzikiem, bliznami potrądzikowymi oraz przebarwieniami. W ostatnim przypadku należy zwrócić uwagę na działanie rozjaśniające cerę, którym legitymują się składniki obecne w jogurcie naturalnym.

Jogurt stanowi dziś nieprzypadkowo dość popularny składnik wielu produktów kosmetycznych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z jego dobroczynnych właściwości w naturalnej formie wolnej od parabenów.

Jak przygotować maseczkę z jogurtu naturalnego?

Przygotowując domowe maseczki, należy wybrać jogurt o odpowiednich właściwościach. W tej roli doskonale sprawdzi się Bakoma jogurt Naturalny Gęsty, który jest delikatny i posiada optymalną, gęstą konsystencję. Maseczka poza jogurtem może zawierać większą liczbę składników, które pozytywnie wpływają na kondycję cery.

Jedną z ciekawszych propozycji jest zmieszanie jogurtu naturalnego z awokado. Przygotowanie maseczki jest naprawdę proste. Miąższ dojrzałego awokado należy dokładnie rozgnieść, a następnie wymieszać z jogurtem. Taka maseczka cieszy się szczególną popularnością ze względu na właściwości pielęgnacyjne i wygładzające skórę.

Pragnąc zapewnić skórze odżywianie, jogurt naturalny możemy wymieszać także z sokiem z cytryny będącym źródłem witamin. Taka kombinacja składników powinna pozytywnie wpłynąć na koloryt skóry, pomóc w łagodzeniu podrażnień i redukcji zaczerwienienia. Warto trzymać ją przez około 20 minut na skórze twarzy, szyi i dekolcie, a następnie zmyć i pokryć twarz delikatnym kremem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here