W niektórych rodzinach wciąż panuje tradycja przekazywania pierścionka zaręczynowego z pokolenia na pokolenie. Czy warto podarować ukochanej pierścionek stanowiący rodzinną pamiątkę, czy lepiej wybrać niepowtarzalną ozdobę u jubilera, kierując się gustem i temperamentem przyszłej narzeczonej? Podpowiadamy!

Pierścionek zaręczynowy jako rodzinna pamiątka

Pierścionek przekazywany z pokolenia na pokolenie jest świadkiem wielu wspomnień: zarówno tych wesołych, jak i smutnych. Bez wątpienia kryje w sobie wiele historii i emocji. Musisz jednak pamiętać, że pierścionek, który ma dla Ciebie dużą wartość sentymentalną, niekoniecznie musi być tak samo ważny dla Twojej partnerki.

Zanim więc wręczysz ukochanej pierścionek, który jest w Twojej rodzinie od lat, zastanów się, czy będzie pasował do charakteru i stylu ukochanej. Pierścionki zaręczynowe należące do starszego pokolenia zazwyczaj posiadają bogate zdobienia, które w dobie powszechnego minimalizmu nie każdej dziewczynie przypadną do gustu. Podejdź do sprawy z dużą dozą delikatności i ostrożności. Po pierwsze musisz wyczuć, czy Twoje intencje zostaną dobrze zrozumiane: podarowanie rodzinnej pamiątki, które dla Ciebie będzie oznaczać symboliczne przyjęcie do rodziny, dla Twojej partnerki może być… rozczarowujące. Być może chciałaby otrzymać pierścionek, który został wybrany specjalnie dla niej. Zwróć również uwagę, jakie historie miłosne kryje w sobie pierścionek. Świadomość, że związki, w których odgrywać miał symbol wiecznej miłości, kończyły się nieszczęśliwie, może zasmucać lub budzić niepokój, nawet, jeśli Twoja ukochana nie jest przesądna. Przemyśl więc, czy takim podarunkiem nie sprawisz ukochanej przykrości.

W przypadku pierścionka „po babci” problemem może być także dopasowanie rozmiaru. Często zmniejszenie lub zwiększenie takiej ozdoby może doprowadzić do jej uszkodzenia. Pamiętaj także, że pierścionek powinien być w takim stanie, żeby Twoja przyszła narzeczona mogła nosić go z dumą i radością.

Pierścionek z brylantem od jubilera

Choć przekazywanie pierścionka z pokolenia na pokolenie to piękna tradycja, zdecydowana większość Pań marzy o tym, aby otrzymać pierścionek kupiony specjalnie z myślą o niej – dopasowany do jej stylu i temperamentu.

Wybierając pierścionek w salonie jubilerskim, szeroki wybór materiałów i kamieni pozostaje do Twojej dyspozycji. Dużo łatwiej jest dostosować rozmiar obrączki oraz wykonać grawer. Panowie najchętniej wybierają złote pierścionki zaręczynowe z brylantami (takie jak np. Aclari) ze względu na ich wyjątkową symbolikę oraz uniwersalne piękno.

Klasyczne pierścionki zaręczynowe wykonane z białego lub żółtego złota z brylantem w koronie będą doskonałą propozycją dla kobiet nowoczesnych – zarówno tych o romantycznym usposobieniu, jak i nieco bardziej charakternych. Każda kobieta lubi czuć się wyjątkowo. Obdarowując ukochaną pierścionkiem wybranym specjalnie z myślą o niej, pokażesz jak wiele dla Ciebie znaczy i sprawisz, że poczuje się wyjątkowa i niepowtarzalna.

Jeśli jednak tradycja przekazywania pierścionka z pokolenia na pokolenie jest w Twojej rodzinie szczególnie żywa, możesz podarować ukochanej… dwa pierścionki! Nie będziesz musiał szukać wymówki, gdy babcia uroczyście przekaże Ci pierścionek dla przyszłej narzeczonej i jednocześnie będziesz mógł podarować ukochanej dokładnie taki, o jakim marzyła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here