Pierścionek zaręczynowy – z rubinem czy szmaragdem?

0
1864

Kiedy myślimy o cennych pierścionkach zaręczynowych, zazwyczaj najpierw przychodzi nam do głowy diament. To niewątpliwie najtwardszy i najcenniejszy ka-mień, jednak nie wszyscy sięgają właśnie po niego. Czasem jest to kwestia dostęp-nych funduszy, innym razem przeważają kwestie estetyczne. Warto zatem pochylić się również nad równie efektownymi, choć tak zupełnie różnymi kamieniami – rubi-nem i szmaragdem. W sklepach internetowych, takich jak Savicki, można zobaczyć, jak bogata jest oferta pierścionków zaręczynowych z nimi w roli głównej.

Rubin – energia i uczucia

Ze względu na swoją krwistą barwę, rubin uważany jest za kamień symbolizujący miłość. Jest to kamień szlachetny. Może mieć różne od cienie – od delikatnego różu po głęboką purpurę. Choć nie jest tak twardy i trwały jak diament, należy do najtwardszych kamieni na ziemi, o czym nie zawsze się pamięta. Warto zwrócić uwagę na to, że najcenniejszy jest rubin o ciemnym, krwistym odcieniu.

Co symbolizuje ten kamień? Miłość i pożądanie, co nie dziwi, ze względu na jego ognistą barwę. Rubin dodaje energii, wzmacnia uczucia, eliminuje stres i poprawia pewność siebie. Osadzony w pierścionku zaręczynowym z pewnością będzie przynosić właścicielce szczęście i dobrobyt.

Zwróć uwagę na to, że rubin rewelacyjnie prezentuje się zarówno w towarzystwie klasycznego, żółtego złota, jak i tego o białym odcieniu oraz czarnym. Zazwyczaj łączony jest z białym diamentem lub szafirem. To elegancki i ponadczasowy zestaw. Kobiety lubią rubin właśnie ze względu na to, że nawiązuje do klasyki i przez lata nie wychodzi z mody.

Szmaragd – mądrość i siła

To kamień o charakterystycznym odcieniu zieleni. Co symbolizuje? Przede wszystkim dobrobyt, witalność oraz mądrość. Nie wiąże się go z nagłymi, porywistymi uczuciami. To symbol siły, a co za tym silnej, trwałej relacji, jaka łączy mężczyznę z jego wybranką.

W przypadku szmaragdu jubilerzy najczęściej stosują specjalnie dla niego wymyślony rodzaj cięcia. Pozwala on wydobyć z tej charakterystycznej barwy jej najgłębsze piękno. Dlatego często można spotkać ten kamień o prostokątnym kształcie, ścięty na rogach. Najczęściej osadzany jest w żółtym oraz białym złocie. Jest tak niesamowity, że nie wymaga towarzystwa innych kamieni. Jeżeli jednak ono się pojawia, to zazwyczaj jest to biały diament lub szafir.

Warto pamiętać, że szmaragd nie jest trwałym i odpornym na uszkodzenia minerałem. Łatwo ulega zarysowaniom lub pęknięciom, dlatego nie zaleca się noszenia go na co dzień.

Rubin czy szmaragd?

Znając już właściwości i symbolikę tych dwóch kamieni, możesz podjąć decyzję co do wyboru biżuterii. Czerwień i zieleń mają z pewnością swoich zwolenników, ale wybór powinien opierać się głównie na stylu i preferencjach przyszłej właścicielki. Trzeba wziąć pod uwagę również to, że szmaragd, ze względu na swoją kruchość, nie jest odpowiedni do codziennego użytkowania. Jeżeli zatem przyszła właścicielka chciałaby nosić pierścionek zaręczynowy na co dzień, lepiej postawić na rubin. Pierścionki zaręczynowe zarówno z rubinem, jak i szmaragdem można znaleźć w sklepie Savicki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here