Plastikowe torby na zakupy – czym je zastąpić?

0
1512

Jesteśmy przekonani, że plastikowe torby na zakupy to nie jest najlepsze rozwiązanie. Nie są ani wygodne ani przyjazne środowisku. Jak przestać korzystać z toreb plastikowych? Czym powinniśmy je zastąpić? Coraz więcej osób chodzi na zakupy zabierając ze sobą torby bawełniane, które są trwalsze i wielorazowe.

Torby bawełniane – co można o nich powiedzieć?

Torby bawełniane stają się powszechne w użyciu przez osoby, które cenią sobie wygodę lub dla których biodegradacja materiałów jest ważna. O wiele wygodniej nieść zakupy w trwałej torbie, która zmieści i udźwignie sporą ilość produktów. Jeszcze lepiej, gdy mamy świadomość, że torba nam się nie rozerwie i wykorzystamy ją wielokrotnie.

Już nikogo nie dziwi, że wchodzimy do sklepu ze swoją torbą, a nie korzystamy z dostępnych plastikowych toreb, za które zresztą musimy za każdym razem zapłacić. Torby bawełniane są też zwyczajnie bardziej stylowe niż reklamówki z sieciówek.

Woreczki z firanek jako alternatywa dla plastikowych torebek

Jeszcze mało popularnym produktem są woreczki, tworzone z niepotrzebnych materiałów np. z byłych firanek czy zasłon. Zamiast korzystać z woreczków foliowych do pakowania owoców, warzyw, pieczywa możemy sami takie uszyć i zabrać na zakupy. Jest to bardzo ekologiczne i tanie rozwiązanie. Jeśli nie mamy umiejętności lub czasu to można też je zamówić u osób, które szyją takie woreczki materiałowe na niewielką skalę.

Jak zastąpić plastikowe torby czyli jak nie zapominać ze sobą torby bawełnianej?

Na początku może być nam trudno zapamiętać, by na zakupy zabrać ze sobą torby bawełniane czy woreczki materiałowe. Najwygodniej wtedy znaleźć takie miejsce w domu, w którym będziemy je zawsze trzymać, najprościej gdzieś przy wyjściu.

Otwieramy szufladę z czapkami, a obok mamy torby bawełniane i już przypominamy sobie, że musimy je wziąć. Innym rozwiązaniem jest zwyczajna przypominajka. Napisz na karteczce „weź torbę na zakupy” i przyklej na lustrze przed wyjściem. Miej torbę bawełnianą zawsze w kieszeni kurtki lub swojej podręcznej torebce blisko portfela. Torba bawełniana jest na tyle mała, że spokojnie uda Ci się ją tam spakować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here