Płaszcz zimowy – jaki wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli płaszczy zimowych, więc na wybór tego jedynego powinnyśmy poświęcić chwilę i nie podejmować pochopnie tej decyzji. Takie okrycie wierzchnie ma nam służyć całą zimę, będziemy je nosić prawdopodobnie codziennie, więc nie jest to sweter, którzy przestaje się nam podobać i rzucamy go w kąt. Tym bardziej, że kosztuje więcej od swetra, a warto dobrze inwestować swoje pieniądze. Przemyślane zakupy to zawsze najlepsze zakupy!

Warto się też chwilę zastanowić nad tym, czym się różni płaszcz od kurtki, żeby dobrać fason odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb. Rozróżnia się je na podstawie długości – płaszcz zimowy jest dłuższy, niż kurtka. Sięga co najmniej za pośladki, a nawet do samej ziemi. Najpopularniejszą długością płaszcza jest jednak taka do połowy uda, która pozwoli się nam dobrze zabezpieczyć przed zimą. Długość okrycia, na które się zdecydujemy jest również związana z tym, jak ciepło nam w nim będzie. Dlatego, naszym zdaniem, płaszcz będzie lepszym wyborem na zimę, kiedy za oknem jest naprawdę zimno. Jak łatwo się domyślić – im dłuższy płaszcz zimowy, tym większą część ciała ochronimy przed zimnem. Z tego powodu wybierając długość powinniśmy brać pod uwagę to, jak bardzo określenie „zmarzluch” do nas pasuje. Wiele modeli ciepłych płaszczy zimowych można znaleźć pod tym adresem https://zoio.pl/odziez-damska/okrycia-wierzchnie/plaszcze-zimowe.

Jakie płaszcze zimowe możemy znaleźć w sklepach?

Szeroki wybór odzieży dostępnej w sklepach w dzisiejszych czasach już nikogo nie dziwi. Możemy wybierać zarówno w spodniach, sukienkach, tunikach, a to samo tyczy się płaszczy zimowych. Przed podjęciem decyzji o tym, jaki płaszcz u nas sprawdzi warto wiedzieć spośród jakich fasonów możemy wybierać.

ciepla kurtka

Przede wszystkim powinnyśmy rozstrzygnąć, czy potrzebujemy kaptura. Kaptur szczególnie przyda się tym kobietom, które nie lubią nosić czapki. Kiedy będzie nam zimno będziemy mogły go po prostu narzucić na głowę, bez obawy o naszą fryzurę. Z drugiej jednak strony kaptur nie przyda się tym kobietom, które na co dzień poruszają się samochodem – nie marzniemy w nim tak, jak czekając na przystanku autobusowym.

Dostępne są również różne długości płaszczów, i jak wspominaliśmy wyżej – wybór długości zależy od tego, jak duży obszar ciała chcemy ochronić przed zimnem. Jeżeli jesteśmy szczególnie wrażliwe na niskie temperatury, możemy zastanowić się nad długim płaszczem i długimi kozakami, w takim zestawie na pewno nie będzie nam zimno.

Podobnie jak większość odzieży, płaszcze zimowe także dzielą się na modele dopasowane i oversizowe. Te pierwsze najczęściej posiadają pasek do przewiązania w talii, żeby podkreślić naszą figurę. I właśnie w takich płaszczach będziemy się prezentować najbardziej kobieco. Przewagą tych o kroju oversize jest natomiast to, że z całym powodzeniem umożliwiają nam ubieranie się na typową „cebulkę”.

zimowa kurtka z kapturem

Jak dobrać płaszcz zimowy do figury?

Płaszcz zimowy także jest ubraniem, które powinnyśmy wybierać biorąc pod uwagę swoją figurę. Nie we wszystkich fasonach będziemy wyglądały korzystnie, chociaż nie dla wszystkich kobiet właśnie to się liczy przy wyborze odpowiedniego płaszcza na zimę. Jeżeli jednak przykładamy uwagę nie tylko do ciepła, ale również do wyglądu oto kilka rad, które możemy wziąć pod uwagę.

Po pierwsze, jeżeli nie chcemy sobie dodawać dodatkowych kilogramów – szczególnie, kiedy uważamy, że kilka mogłybyśmy zgubić – nie powinnyśmy wybierać modeli oversizowych. Lepiej postawmy na modele z paskiem, które ładnie podkreślą naszą figurę, jednocześnie jej za bardzo nie powiększając. Idąc dalej – jeżeli jesteśmy niskie, dłuższe modele mogą sprawdzić, że optycznie będziemy sprawiać wrażenie jeszcze niższych. Dlatego lepszym rozwiązaniem będzie wybór płaszcza o długości do połowy ud. Z kolei jeżeli jesteśmy wysokie i szczupłe, to tak naprawdę każdy fason będzie na nas dobrze wyglądał. Jeżeli chcesz znaleźć ciekawy płaszcz lub kurtkę, sprawdź koniecznie okrycia wierzchnie z ZOiOznajdziesz tam ciekawe modele w naprawdę niskich cenach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here