Pleksa bezbarwna i kolorowa w ogrodzie

Początek wiosny to ważny czas dla wszystkich posiadaczy własnych ogrodów. Czeka ich pracowite przygotowanie do nowego sezonu, m.in. porządki, uprawa nowych roślin czy aranżacja nowej „małej architektury”. W modernizacji każdego ogrodu doskonale sprawdzają się tworzywa sztuczne, m.in. pleksa bezbarwna i kolorowa. Zobacz sam, do czego możesz ją wykorzystać!

Nietuzinkowe meble ogrodowe

Pleksa to bardzo praktyce tworzywo. Jako bezpieczny zamiennik szkła świetnie sprawdza się poza domem, gdzie nietrudno o uszkodzenia mechaniczne. Wystarczy chociażby dziecko, które kopnie piłkę w niewłaściwym kierunku czy pies, który podczas biegu wpadnie na mebel. Pleksa kolorowa i bezbarwna dobrze znoszą takie wypadki. Nawet jeśli ulegną zniszczeniu, nie rozpadną się na drobne ostre odłamki. Polecamy więc np. stolik kawowy z szybą z pleksi w roli blatu lub dodatkowej podblatowej półeczki. Szybko docenisz nie tylko jego wymiar praktyczny, ale również niebanalne walory dekoracyjne.

Pleksa bezbarwna na ścianki i zadaszenia

Pleksa bezbarwna to również popularny materiał na zadaszenia. Stosuje się ją m.in. na przydomowych tarasach i wiatach działkowych. Przepuszcza ona światło i pozwala cieszyć się przebywaniem w ogrodzie nawet podczas niesprzyjającej pogody. Mieszkańcy bloków i kamienic zabudowują też czasem w podobny sposób balkony. Kolejną konstrukcją zewnętrzną, która może powstać z pleksy, jest szklarnia. Tradycyjne szklarnie buduje się zwykle ze szkła zwykłego lub hartowanego, ale pleksa sprawdzi się równie dobrze. Ciekawym pomysłem jest też postawienie w ogrodzie przezroczystej ścianki, która np. odgrodzi stół z przekąskami od dymu napływającego od strony grilla.

Pleksa kolorowa jako oryginalna ozdoba

Pleksa bezbarwna to podstawowy wariant tego tworzywa. Płyty z pleksi można jednak kupić nie tylko w dowolnym wymiarze, ale także wariancie kolorystycznym. Pleksa kolorowa nie będzie wprawdzie stanowić pierwszego wyboru na zadaszenie tarasu, nie przepuszcza bowiem światła tak dobrze, jak przezroczysta, ale za to można z niej wykonać różne elementy dekoracyjne, np. litery przestrzenne. Pleksę da się poddać również procesowi grawerowania laserowego. Pleksa kolorowa ożywi więc każdy ogród i sprawi, że domownicy i goście będą przebywać w nim jeszcze chętniej.

Nasz propozycje aranżacji ogrodu z wykorzystaniem pleksy Ci się spodobały? A może masz własny pomysł na konstrukcje z tego materiału? Kup płytę z pleksy na wymiar i zacznij własną wiosenną metamorfozę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here