Płyta gazowa bez płomieni - co wyróżnia ją na rynku?

Wybór odpowiedniego sprzętu do kuchni to ważna rzecz. Nie tylko musimy patrzeć na wygodę korzystania z konkretnych rozwiązań, ale także nie możemy zapomnieć o bezpieczeństwie. Szczególnie dotyczy to takich elementów wyposażenia, jak kuchenka, piekarnik i inne elementy, którymi możemy sobie zrobić krzywdę przez nieuwagę. Jak zatem wybrać, aby być zadowolonym?

  1. Płyty gazowe bez płomieni – jak działają?
  2. Zalety płyt bez płomienia
  3. Dlaczego warto zdecydować się na płytę gazową bez płomieni?

Płyty gazowe bez płomieni – jak działają?

Choć każdy z nas docenia niski koszt, jaki wiąże się z korzystaniem z kuchenek gazowych, to jednak lubimy również dobry design. Płaskie płyty indukcyjne, choć korzystają z droższego surowca, są po prostu ładniejsze, łatwiejsze w utrzymaniu w czystości, a także dużo prościej jest je wkomponować w minimalistyczny lub nowoczesny wystrój wnętrza kuchni. Co jednak, gdyby istniało rozwiązanie łączące w sobie niewielki koszt eksploatacji i dobry wygląd? Odpowiedzią na to pytanie jest płyta gazowa bez płomieni.

To rozwiązanie jest stosunkowo nowe na rynku, jednak już zyskuje wielu zwolenników. Jak działa taka płyta gazowa? To dość proste – palniki ukryte są pod płaską taflą szkła lub ceramiki, dzięki czemu ich nie widzisz, a cała konstrukcja nabiera bardziej eleganckiego wyglądu. Płyty gazowe Solgaz działają na podobnej zasadzie, jak indukcyjne, czyli nagrzewają tylko określone, wyznaczone do tego miejsca. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz się już martwić o poparzenie czy przypalenie opadniętego krańca ściereczki, której używasz do złapania gorącego naczynia.

Zalety płyt bez płomienia

Niewątpliwie największą zaletą tego rozwiązania jest jego ekonomiczność. Gaz jest o wiele tańszy, niż prąd, dzięki czemu nawet jeżeli dużo gotujesz, nie zapłacisz za to horrendalnego rachunku. Dodatkowo płyty gazowe bez płomienia potrafią spalać swoje paliwo w temperaturze do 800 stopni Celsjusza, dzięki czemu masz pewność, że wszystkie potrawy zostaną ugotowane jak należy. Zakrycie palników taflą szkła ma również wpływ na ograniczanie utraty ciepła, dzięki czemu przygotujesz jedzenie szybciej, niż na tradycyjnej kuchence z odsłoniętymi palnikami.

Dlaczego warto zdecydować się na płytę gazową bez płomieni?

Argumentem, którego nie da się przebić, jest bezpieczeństwo. W przypadku płyty gazowej bez płomieni nie musisz się martwić o poparzenie, a samo urządzenie jest wyposażone w odpowiednie czujniki i mechanizmy, które zabezpieczają przed typowymi problemami, jakie pojawiają się gdy wykorzystujemy gaz. Jeżeli masz dzieci, kwestia bezpieczeństwa jest jeszcze istotniejsza i płyta gazowa je zapewnia – twoje dziecko nie będzie miało możliwości włączyć grzanie przez przypadek, a ty będziesz w stanie sprawdzić, które pole było nagrzewane jako ostatnie.

Za płytami gazowymi bez płomienia przemawia także prostota montażu. Płytę tego rodzaju można w dowolny sposób zabudować, co znacznie ułatwia projektowanie i wyposażanie kuchni, szczególnie jeżeli nie jest ona zbyt dużych rozmiarów. Sprawdź ofertę płyt gazowych do zabudowy na stronie producenta Solgaz: https://solgaz.eu/plyty-gazowe-bez-plomieni/.

Wyposażenie i umeblowanie kuchni to nie tylko kwestia naszego gustu, ale także ergonomii i bezpieczeństwa pracy. Z tego powodu warto wybierać nowoczesne rozwiązania, które nie tylko dobrze wyglądają, ale także pozwalają nam lepiej funkcjonować na co dzień. Płyta gazowa bez płomieni jest jedną z takich innowacji – łączy w sobie ekonomię i wygodę korzystania z tradycyjnej kuchenki z pięknym designem i ergonomią płyty indukcyjnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here