Poduszki puchowe czy syntetyczne – które wybrać?

Wygodny komplet do spania składa się z kołdry oraz poduszek i prześcieradła. Urządzając sypialnię, nie pomiń żadnego elementu – każdy z nich jest ważny, aby zapewnić sobie komfort podczas snu i odpoczynku.

Każdy ma inne preferencje do snu – jedni wybierają duże poduszki, drudzy puchate, inni płaskie. Wybór odpowiedniego modelu zależy głównie od potrzeb i jest równie istotny jak dobór kołdry czy materaca. Kluczową kwestią jest decyzja dotycząca materiału, z jakiego je wykonano.

Poduszki puchowe – naturalne wypełnienie

Poduszki puchowe najczęściej są wypełnione puchem gęsim albo kaczym ze względu na ich doskonałe właściwości. Zapewniają one optymalne właściwości termoizolacyjne, czyli odpowiednią wentylację. Kołdry i poduszki puchowe, z wysokiej jakości wypełnieniem, są też najlżejsze. Zakup kołdry i poduszki z wysokogatunkowego puchu to inwestycja na kilka sezonów.

Poduszki z pierza – tańsza alternatywa dla puchu

Poduszki z pierza również są ciepłe, lekkie i sprężyste, dobrze wchłaniają pot i są gwarancją komfortowego snu. Pierze to puch wymieszany z piórem, a zatem taka poduszka jest twardsza i bardziej sprężysta niż 100-procentowy puch.

Naturalne wypełnienie to najstarszy wsad – zarówno modele puchowe, jak i z pierza przypadną do gustu każdemu – powinni ich unikać jedynie alergicy. Minusem takich poduszek czy kołder jest jednak brak możliwości samodzielnego wyprania ich w pralce. 

Poduszki antyalergiczne – dla osób uczulonych

Dla osób uczulonych na pierze i o wrażliwej skórze najlepsze będą poduszki antyalergiczne, czyli ze sztucznym wsadem. Mają one bezpieczne wypełnienie syntetyczne, można je prać w pralce, szybko wysychają, zapewniają przyzwoitą cyrkulację powietrza, a także są łatwe w utrzymaniu w czystości.

Poduszki syntetyczne mają też atrakcyjną cenę i są alternatywą do rozważenia dla modeli naturalnych. Są też tańsze niż modele z wsadem naturalnym, miękkie i dobrze trzymają głowę oraz kark podczas snu. Ich właściwości termoregulacyjne nie są jednak tak dobre – poduszki puchowe oferują lepsze – ale dla uczulonych osób będą wystarczające.

Poduszki półpuchowe – kompromis?

Poduszki półpuchowe mają wsad z puchu gęsiego i pierza, dzięki czemu są lekkie, miękkie i wytrzymałe. Dobrze odprowadzają wilgoć, gwarantując dobrą izolację termiczną. Taki komplet powinien wystarczyć na kilka lat. Co więcej, wypełnienie jest sortowane i sterylizowane, a także poddawane obróbce, aby było odpowiednie także dla alergików.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here