Gdy brak pieniędzy, a nasze potrzeby wcale się nie zmniejszają rozwiązaniem, aby wyjść z tego kryzysu jest kredyt. Przy wyborze najlepszej oferty bardzo pomocny jest kalkulator kredytów. Różnego rodzaju kalkulatory można znaleźć w internecie.

Praktycznie na stronie każdego banku jest już dostępna tego typu aplikacja. Nie wychodząc z domu, można przynajmniej orientacyjne sprawdzić wysokość spłacanych rat. Orientacyjnie, ponieważ dopiero przy wizycie w banku i w trakcie rozmowy z konsultantem zostaną ustalone rzeczywiste warunki. W większości przypadków niewiele różnią się od wyliczeń internetowych.

Jednak korzystając z kalkulatora kredytowego któregoś z banków, dostępna jest oferta jedynie tego banku. Do dyspozycji są również kalkulatory, które umożliwiają porównanie kredytów oferowanych przez większą liczbę instytucji finansowych. Najczęściej konieczne do zadeklarowania są: suma kredytu, ilość rat, w jakich będzie on spłacany. Poza tymi dwoma najważniejszymi informacjami, przydatne może być podanie informacji czy spłaty będą w odstępach miesięcznych, czy może kwartalnych, czy raty będą malejące, czy stałe. Może mieć to istotny wpływ na wysokość raty. Po przetworzeniu danych, lista ofert jest wyświetlana w formie rankingu.

W zależności od rodzaju do dyspozycji są: kalkulator kredytów hipotecznych, kalkulator kredytów gotówkowych czy kalkulator kredytów samochodowych. Tak jak różna jest wysokość obliczanych kredytów, różne są również warunki, na jakich one są udzielane. Porównanie tych warunków pozwala nie tylko wybrać kredyt spełniający nasze wymagania, ale również a może przede wszystkim wybrać najbardziej korzystny finansowo. Różnice pomiędzy tymi ofertami dochodzą do kliku procent.

http://www.wiwar.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here