Dla wielu z nas Opole to przede wszystkim słynny festiwal oraz cenne zabytki. Wiadomo jednak, że w pobliżu ścisłego centrum miasta czekają wspaniałe atrakcje, które mogą oczarować i dorosłych miłośników przyrody, i małych turystów, pragnących miło spędzić czas w stolicy województwa śląskiego. Dla nich kuszącym celem wycieczki jest opolskie ZOO, które rozłożyło się na malowniczej Wyspie Bolko. Co warto wiedzieć na temat tego ogrodu zoologicznego? Jakie atrakcje czekają tu na zwiedzających?
ZOO, którym może się pochwalić Opole, to ciekawie zagospodarowany teren oraz wiele interesujących gatunków zwierząt. Ogród ten zajmuje powierzchnie ponad 30 hektarów, a na jego terenie żyje ponad tysiąc zwierząt. Największym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszą się pięknie urządzone wybiegi dla małp, chętnie odwiedzane są i uchatki kalifornijskie. ZOO to znane jest dzięki licznym sukcesom hodowlanym, dzięki czemu może przetrwać wiele gatunków chronionych.
ZOO w Opolu może się również pochwalić bardzo ciekawą historią. Sięga ona 1912 roku, kiedy to część Wyspy Bolko została przemieniona w park, którego najciekawszą częścią stał się prywatny zwierzyniec. Od 1937 roku stał się on własnością miasta. Choć w czasie II wojny światowej Opole poniosło sporo strat, już w latach 50-tych ogród zoologiczny na nowo rozpoczął swą działalność. Obecnie jest to jeden z ciekawszych ogrodów zoologicznych w Polsce, przy czym jego atrakcyjny wygląd jest efektem prac wykonanych po wielkiej powodzi w 1997 roku. Na terenie ZOO wciąż jednak pojawiają się nowe atrakcje, a jedną z nich jest oddany do użytku w 2002 roku basen dla uchatek.

http://warsawovernight.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here