Poprawne ładowanie akumulatora

Akumulator to wymienna część w każdym samochodzie, która często zimą ulega awarii. Aby akumulator w naszym aucie służył nam jak najdłużej, warto zatem odpowiednio o niego zadbać. W tym celu należy go sukcesywnie doładowywać w miarę potrzeby, aby nie doszło do całkowitego rozładowania. Koniecznie trzeba zadbać o niego w okresie zimowym. Jaka może być wytrzymałość tej baterii samochodowej ? Odpowiedź na tak postawione pytanie nigdy nie jest prosta. Wszystko zależy od sposobu użytkowania akumulatora.
Większość współczesnych akumulatorów jest bezobsługowa i nie ma potrzeby dolewać wody destylowanej gdyż dostęp do cel jest szczelnie zamknięty. Jednak warto cyklicznie doładowywać baterię w celu wydłużenia jej żywotności.
Jak często zachodzi potrzeba doładowywania naszego akumulatora ? Wszystko będzie zależało od tego jak często będziemy eksploatować nasz pojazd i jakie będziemy dziennie pokonywać odległości. Poza tym trzeba pamiętać o tym, że nic tak nie zakwasza naszej baterii jak brak ciągłego niedoładowania. W aucie które jest sprawne alternator ma produkować tyle prądu ile będzie potrzebne do zużycia przez pojazd. Z praktyki wiemy, że nie zawsze tak jest, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy to zwiększa się bardzo mocno zapotrzebowanie na energię w naszym samochodzie. Żeby akumulator służył nam dobrze podczas mrozów należy w tym celu zrobić wszystko aby nie dopuścić do zaniedbania jego ładowania. Jak naładować akumulator ? W celu naładowania baterii samochodowej trzeba zdjąć klemy w odpowiedniej kolejności. Pierwszą zdejmujemy klemę minusową, a następnie plusową. Kolejną rzeczą jaką powinno się zrobić jest wyciągnięcie akumulatora i dokładnie wyczyszczenie klem i biegunów. Po dłuższym okresie użytkowania może zalegać na nich trochę śniedzi co może być przyczyną ograniczenia przepływu prądu i niedoładowania się akumulatora. Do tak przygotowanej baterii podłączamy prostownik o odpowiednich amperach zgodnych z wartościami naszego akumulatora. Ładujemy go do pełnego naładowania, aż do momentu odłączenia się prostownika w tryb podtrzymania. Tak naładowana bateria będzie nam z pewnością służyć długo i bezproblemowo.

http://www.stazmalzenski.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here