Coraz więcej mówi się to tym, jak ważne jest karmienie niemowlęcia piersią. Mleko matki jest dla niego najlepszym i najcenniejszym pokarmem, który dostarcza mu wszystkiego tego, czego aktualnie potrzebuje.

Karmienie noworodka piersią – co należy wiedzieć?

Każda kobieta powinna starać się karmić dziecko piersią, a w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów szukać fachowej pomocy. Obecnie można korzystać z pomocy wielu doświadczonych doradców laktacyjnych, którzy pracują w szpitalach na porodówkach, jak i w prywatnych gabinetach. Karmienie piersią jest bowiem najlepszą rzeczą, jaką możemy dać swojemu dziecku pod względem wspierania jego rozwoju i ochrony zdrowia.

Karmienie piersią należy rozpocząć jak najszybciej po porodzie, ponieważ to daje większą szansę na powodzenie. Na początku kobieta może mieć problem z nakarmieniem dziecka, ponieważ maluszek musi nauczyć ssać pierś oraz dobrze ją chwytać. Pomocne w tym jest odpowiednie przystawienie dziecka do piersi, które można wykonać na wiele różnych sposobów opisanych dokładnie w poradnikach dostępnych w internecie czy książkach dla ciężarnych.

Pokarm matki jest bardzo cennym pokarmem, ponieważ jego skład nie jest cały czas taki sam, a dostosowuje się do potrzeb danego dziecka. Ponadto jest nie tylko samym pokarmem, ale również napojem, dlatego z zasady przyjmuje się, że dzieci karmione wyłącznie piersią nie muszą być dopajane.

Pokarm matki jest bogaty nie tylko w składniki odżywcze, ale także w przeciwciała, które pomagają budować dobrą odporność dziecka. Są w nim również mikroorganizmy z prawidłowej flory bakteryjnej, które również wpływają na właściwy rozwój maluszka. Karmienie piersią to także wyjątkowy i naturalny sposób na budowanie więzi między matką a dzieckiem.

Wszystkie mamy spodziewające się dziecka zapraszamy również do odwiedzenia portalu ffbaby.pl, na którym znajduje się wiele przydatnych artykułów, które mogą Was zainteresować – np. dotyczących cięcia cesarskiego czy porodu naturalnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here