Rentgen klatki piersiowej – kiedy po co i dla kogo?
Rentgen klatki piersiowej, czyli potocznie „”prześwietlenie”” wykonuje się na zlecenie lekarza, kiedy zachodzi podejrzenie np. choroby układu oddechowego. Rentgen klatki piersiowej pomaga w zdiagnozowaniu zapalenia płuc, POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc), jest również niezbędny do wykrycia raka płuc czy też urazów płuc na skutek nieszczęśliwego wypadku.
Badanie to wykonuje się również w przypadku, gdy lekarz podejrzewa poszczególne schorzenia bądź urazy serca, takie jak np. tamponada osierdzia, stłuczenie serca na skutek uderzenia w klatkę piersiową.
Ta metoda jest także niezbędna w przypadku podejrzenia złamania żeber.

Jelitówka dopadła twoją pociechę? Nie wiesz co zrobić w takiej sytuacji?
Najważniejsze to zachować zimną krew i działać, ponieważ grypa jelitowa może być bardzo niebezpieczna. Dlaczego?
Oto odpowiedź: biegunka jest objawem charakterystycznym dla grypy jelitowej. Jest ona niebezpieczna przede wszystkim dla małych dzieci, kiedy trwa dłużej niż dwa dni i występuje często w ciągu dnia to może szybko doprowadzić do odwodnienia. Dlatego nie należy lekceważyć biegunki u dziecka.
Należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. W takim przypadku bardzo ważne jest, by podawać dziecku dużo płynów, żeby uzupełniać utracone w wyniku biegunki elektrolity.

Objawy i sposoby leczenia zerwanych więzadeł w kolanie.
Ból przy poruszaniu nogą, problemy z chodzeniem, stan zapalny w kolanie – to objawy zerwania więzadeł kolanowych.
Jakie są sposoby ich leczenia? Należy udać się do specjalisty, który z pewnością skieruje na rehabilitację oraz przepisze leki uśmierzające ból.
Do momentu wizyty u lekarza, staw kolanowy powinien być unieruchomiony, by nie pogłębiać urazu podczas poruszania kończyną.

http://www.dermix.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here