Osiągnij idealną wagę. Noszenie zbyt dużej lub zbyt małej tkanki tłuszczowej może mieć wpływ na nasze zdrowie na wiele sposobów. Utrata wagi nie jest również idealna dla zdrowia. Ważne jest, aby znaleźć wygodną i zdrową równowagę dla ramy i wysokości. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, gdzie znajdziesz się na tym widmie.

Jedno narzędzie, które może określić, czy musisz zyskać lub schudnąć, odkrywając BMI. Jest to kalkulacja oparta na Twojej wysokości i wadze i możesz użyć kalkulatora BMI w trybie online, aby dowiedzieć się, czy musisz zyskać lub stracić. Twój wskaźnik masy ciała powinien wynosić od 18, 5 do 24, 9. Wszystko poniżej 18, 5 jest uważane za niedowagę. Cokolwiek wyższego niż 24, 9 uważa się za nadwagę. BMI powyżej 30 uważa się za otyłe. Należy pamiętać, że BMI nie zawsze jest dokładnym wskaźnikiem (jeśli jesteś bardzo krótki i bardzo mięśni, na przykład Twój BMI może być pochylony), więc upewnij się, że również porozmawiaj ze swoim lekarzem.

Jeśli masz nadwagę lub niedowagę, porozmawiaj ze swoim lekarzem o utracie wagi lub o planach na wadze. Możesz zyskać lub schudnąć, jedzenie więcej lub mniej kalorii niż konsumujesz każdego dnia. Etykiety żywności i kalkulatory żywieniowe online pomogą Ci ocenić ilość kalorii w żywności. Możesz również użyć kalkulatorów online, aby oszacować, ile kalorii dana aktywność spala dla Ciebie biorąc pod uwagę wysokość i wagę.

Podczas gdy nadwaga lub niedowaga nie jest zdrowa dla twojego ciała, nie jest również niebezpieczne dokonywanie bardzo nagłych lub drastycznych zmian w diecie. Pamiętaj, że przyrost masy ciała i jej utrata wymagają powolnej, stopniowej i konsekwentnej zmiany w sposobie diety i ćwiczeń, aby być bezpiecznym i zdrowym dla Ciebie.

umalgosi.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here