Obecnie wiele par starających się o potomstwo napotyka duże trudności. Zanieczyszczenie powietrza, spadek jakości żywności i inne czynniki środowiskowe prowadzą do tego, że kobiety mają problem z zajściem w ciąże i jej utrzymaniem. Dodatkowo stres, w którym przyszło nam żyć w dzisiejszych czasach, sprawia, że procesy rozrodcze w naszych organizmach są zaburzone.
Wiele kobiet traci ciąże w pierwszym trymestrze, ponieważ organizm nie daje rady jej utrzymać. Poronienie – jakie są objawy wczesnego poronienia? Najbardziej oczywistym objawem jest krwawienie. W szczególności obfity wypływ krwi jest sygnałem, aby szybko udać się do szpitala, żeby sprawdzić, co dzieje się z ciążą. Także plamienia, choć nie muszą być objawem poronienia, powinny być skonsultowane jak najszybciej z lekarzem prowadzącym.
Bardzo powszechną dolegliwością w ciąży w szczególności na początku jest ból brzucha. Pomimo że nie musi świadczyć o niczym niepokojącym, gdy przybiera na sile, może być sygnałem alarmowym.
Ważne jest także, aby kobieta ciężarna nie lekceważyła swoich obaw. Często zdarza się, że nawet drobne przeczucie może zrobić uratować od poronienia. Kobieca intuicja może mieć kluczowe znaczenie w takim momencie.
Warto także monitorować swoje aktywności. Jeżeli kobieta ma świadomość, że stało się coś, co może mieć wpływa na utrzymanie ciąży, powinna natychmiast udać się na kontrolę. Każdy upadek może spowodować wczesne poronienie i nie należy go lekceważyć.
Wiele kobiet starających się o dziecko jest aktywnych zawodowo. Przed zajściem w ciążę najlepiej przemyśleć, jaki nasza aktywność zawodowa będzie miała wpływa na nasz stan, ponieważ są zawody wyższego ryzyka, które mogą prowokować sytuacje opłakane w skutkach. Należy pamiętać, że wszystkie czynniki mają znaczenie. Nie jest wskazana przede wszystkim praca ze szkodliwymi środkami chemicznymi, fizyczna oraz wielogodzinna, wymagająca długiego stania czy siedzenia w jednej pozycji. Żadna praca czy nie pieniądze nie oddadzą utraconej ciąży, dlatego lepiej wcześniej to przemyśleć.