Pościel bawełniana

Materiał na pościel musi mieć szereg właściwości, dzięki którym sen będzie odpoczynkiem i odpowiednią regeneracją dla organizmu. Bawełna jest materiałem, który jest bardzo często wykorzystywany do produkcji kompletów pościelowych. Jakie są właściwości bawełny i czy to dobry wybór na pościel?

Bawełna – co to jest?

Bawełna jest włóknem roślinnym, które otacza roślinę o tej samej nazwie. Już Egipcjanie tysiące lat temu dostrzegli jej niesamowite właściwości i właściwie od czasów starożytnych wszyscy doceniają zalety bawełny.

Bawełna jest wykorzystywana do produkcji opatrunków, filtrów do kawy, banknotów, szminek czy papieru. Jak widać jest to bardzo zróżnicowane zastosowanie. Jej niesamowite właściwości sprawdzają się również w produkcji kompletów pościelowych.

Co warto wiedzieć?

Pościele bawełniane kojarzą się nam przede wszystkim z ciepłem oraz lekkością. Jest to cecha dzięki, której możemy ją stosować zarówno w letnie noce, jak i te zimowe i chłodne. Cechą materiałów naturalnych jest ich higroskopijność, czyli umiejętność wchłaniania wilgoci. W trakcie gorących nocy, czy podczas choroby, gdy nasz organizm obficie się poci pościel bawełniana szybko radzi sobie z nadmiarem wilgoci. Dzięki temu możemy uniknąć mokrej pościeli, która w krótkim czasie robi się chłodna i nieprzyjemna.

Ciekawy wzór, piękny kolor

Pościele bawełniane nie są materiałem trudnym do farbowania. Dzięki temu możemy liczyć na dużą gamę kolorystyczną jaką oferują producenci.

Pościel bawełniana, która wygląda niczym obrazy to wzory, które zachwycają motywami florystycznymi, geometrycznymi, czy przypominają plakaty współczesnych miast. Motyw kwiatowy wygląda bardzo elegancko w delikatnej, romantycznej sypialni. Wzory geometryczne sprawdzą się w aranżacji wnętrza nowoczesnego. Do sypialni glamour będzie idealny wzór w jeden wielki kwiat na ciemnym tle, który będzie wyglądał ekskluzywnie i luksusowo. Do pokoju młodzieżowego pasuje współczesny, miejski obraz.

Komplety pościeli bawełnianej łatwo się pierze. Wadą pościeli jest konieczność jej prasowania. Pościel, która zostanie jedynie wysuszona będzie wyglądała nieelegancko.

Pościele bawełniane mają przystępna cenę, dobrze się piorą i mają ciekawe kolory. O czy można marzyć więcej!

Pościele bawełniane dostępne są w ofercie vegehome.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here