Specjaliści od wizerunku jednogłośnie się zgadzają, że jasne włosy podkreślają młody wygląd, dodają uroku i sprawiają, że twarz jest bardziej rozświetlona. Jeżeli myślisz o tym, by coś zmienić w swoim wyglądzie, to zmiana koloru włosów będzie idealnym pomysłem. Co zrobić, jeżeli nie chcesz radykalnej metamorfozy i nie jesteś zwolenniczką  farbowania włosów na całej ich długości?  W takiej sytuacji, świetnym rozwiązaniem jest, popularny od lat balejaż. Wspomniana technika pozwala w subtelny sposób rozjaśnić włosy, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego koloru bazowego. W jaki sposób wykonuje się balejaż i jakie kolory należy łączyć za pomocą tej znanej od lat techniki, można przeczytać w tym artykule.

Rodzaje balejażu

Balejaż to profesjonalne nakładanie kilku odcieni farby, w taki sposób, że im dalej od nasady, tym warstwa farby jest coraz cieńsza. Zwykle, nakłada się jasną farbę  na ciemniejsze o kilka tonów włosy, dzięki czemu uzyskuje się naturalny efekt rozjaśniający. Dawniej niezwykle modny był tzw. balejaż kontrastowy, który łączył skrajne kolory (np. blond i ciemny brąz, lub nawet czerń), jednak trend ten już dawno odszedł do lamusa i nie należy z nim kojarzyć współczesnych technik koloryzacji stosowanych przy wykonywaniu balejażu. Obecnie dużą popularnością cieszy się balejaż ombre, który jest chętnie wybierany przez panie posiadające długie włosy, choć na włosach krótkich wygląda równie stylowo. Od klasycznej wersji różni się tym, że farba nakładana jest od połowy długości włosów. Technika ta pozwala uzyskać oryginalny i modny look, przy jednoczesnym zachowaniu subtelności i elegancji. Dodatkowo, balejaż ombre sprawia, że włosy optycznie zyskują objętość, a więc jest to koloryzacja odpowiednia zwłaszcza dla osób z cienkimi włosami. Klasyczna wersja balejażu (pasma włosów farbowane od nasady, najczęściej tzw. techniką szydełkową) sprawdzi się idealnie u pań, które mają siwe włosy i chcą je w subtelny sposób ukryć, a także u wszystkich, którzy chcą delikatnie rozjaśnić włosy bez konieczności farbowania całościowego.

O czym  należy pamiętać wykonując balejaż

Jak już wspomniano, balejaż ma za zadanie rozjaśnić włosy w taki sposób, by wyglądały jak najbardziej naturalnie. Wykonuje się go zatem na włosach ciemnych, jednak nie powinny to być włosy czarne lub  ciemnobrązowe. Na tego typu kolorach wykonuje się tzw. zabieg Sunlight, a więc delikatne pojaśnienia, które dają  tzw. efekt muśnięcia słońcem. Ponadto, podczas wykonywania balejażu, wykorzystuje się kilka odcieni jednego koloru, nie zaś kilka różnych kolorów. Delikatne przejście od jednego tonu do kolejnego sprawi, że włosy wyglądają bardzo subtelnie i kobieco, dzięki czemu nie trzeba się obawiać efektu nadmiaru. Warto dodać, że balejaż (klasyczny lub ombre, na włosach długich lub krótkich) zawsze powinien być wykonywany w salonach fryzjerskich przez doświadczonych fryzjerów, którzy potrafią umiejętnie wykorzystywać właściwe techniki koloryzacji. Samodzielne eksperymentowanie w domu, może nie tylko zniszczyć włosy, ale także sprawić, że nieodpowiednio dobrany  kolor farby da bardzo niepożądany rezultat.

Jakie kolory łączyć

Odpowiedni dobór farb i ich umiejętne łączenie na włosach, to zdecydowanie sekret dobrze wykonanego balejażu. Odcienie farby, które zostaną wykorzystane podczas zabiegu fryzjerskiego, powinny być uzależnione od naturalnego koloru włosów, na jakich balejaż zostanie wykonany. Przykładowo, na włosach o kolorze ciemnego blondu warto wykonać balejaż wykorzystujący odcienie jasnego, chłodnego blondu, co stworzy stylowy kontrast. Włosy brązowe z kolei, warto rozjaśnić za pomocą ciepłych odcieni miodowego blondu, które będą subtelnie przechodzić w coraz jaśniejsze pasma koloru „buttery blonde”. Przed przystąpieniem do zabiegu koloryzacji, fryzjer zwykle przedstawia klientowi paletę kolorów oraz katalog, by każdy mógł samodzielnie ocenić jaki kolor podoba mu się najbardziej. Następnie warto zapytać o to, jak wybrany ton farby będzie się prezentował na naturalnych włosach, a także czy będzie pasował do koloru karnacji. Nie trzeba zatem obawiać się przykrych niespodzianek.

Jeżeli chcesz wykonać subtelny balejaż, idealnie wpisujący się w aktualne trendy fryzjerskie,  odwiedź jeden z salonów Jean Louis David. Doświadczeni profesjonaliści chętnie doradzą w kwestii koloru, techniki koloryzacji, a także rodzaju strzyżenia. Zajrzyj na: https://salony-jeanlouisdavid.pl/  i wybierz salon, który znajduje się najbliżej twojego miejsca zamieszkania.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here