Pozbądź się okularów - załóż soczewki kontaktowe

Noszenie okularów nie każdemu pasuje – nie sposób ukryć, że niejednokrotnie dobór odpowiednich oprawek sprawia sporą trudność, a dana osoba zwyczajnie źle się czuje w okularach. Są one także kiepską opcją dla ludzi bardzo aktywnych, uprawiających sporty, intensywnie trenujących oraz będących stale w ruchu. Okulary można bowiem łatwo uszkodzić, a biorąc pod uwagę koszt szkieł i oprawek, można uznać że dbałość o ich dobrą kondycję powinna być priorytetem. Czy istnieje zatem alternatywa dla standardowych okularów korekcyjnych? Okazuje się, że tak! Są nią soczewki kontaktowe, tworzone współcześnie z dużą dozą wyobraźni oraz dające użytkownikom mnóstwo możliwości. Jakie szkła kontaktowe można wybrać i jaka jest ich przewaga nad tradycyjnymi okularami?

Okulary korekcyjne to przeszłość – dlaczego warto wybrać soczewki kontaktowe?

Dostępne obecnie szkła kontaktowe cechują się tak dużą różnorodnością, że każdy ma szansę odnaleźć wśród nich modele, które doskonale odpowiedzą na indywidualne potrzeby. Podstawową zaletą soczewek jest brak wpływu na ogólną estetykę twarzy – są one bowiem niezauważalne, dlatego nie trzeba martwić się ich odpowiednim wyborem, jak ma to miejsce w przypadku doboru oprawek do okularów. Soczewki kontaktowe są także wygodne w użytkowaniu, pozwalają na swobodne wykonywanie codziennych obowiązków – spełniają swoją funkcję, nie wpływając na jakość życia.

Proste jest także ich utrzymanie w czystości oraz zachowanie higieny – istnieją różne modele soczewek, należy jednak pamiętać, że szkła kontaktowe długoterminowe wymagają odpowiednich działań pielęgnacyjnych. Dzięki nim pozostaną czyste, bezpieczne i zdrowe dla oczu. Nowoczesne soczewki kontaktowe tworzone są zgodnie ze specjalnymi recepturami, dzięki którym gwarantują optymalny poziom nawilżenia oczu oraz chronią newralgiczne struktury oka przed szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych, w tym promieniowania ultrafioletowego. To ich zdecydowana przewaga nad okularami korekcyjnymi.

Jakie soczewki kontaktowe można wybrać?

Chcąc kupić odpowiednie soczewki, warto zapoznać się z możliwościami, jakie udostępniają obecnie salony optyczne. Bez problemu można nabyć soczewki jednodniowe, idealne dla osób, które nie chcą angażować się w codzienne czynności pielęgnacyjne. Są to soczewki, które po jednym dniu należy wymienić. Ten rodzaj szkieł świetnie sprawdza się również w podróży. Dostępne są także modele miesięczne oraz roczne – te soczewki wymagają systematycznego oczyszczania i przechowywania w odpowiedni sposób. Jednak nie powinno to stanowić znacznego utrudnienia, gdyż pielęgnacja polega zazwyczaj na umieszczeniu soczewek w pojemniku ze specjalnym płynem oczyszczającym.

Dla osób, które lubią eksperymentować ze swoim wyglądem i często zaskakiwać znajomych, stworzono soczewki kolorowe – imponująca paleta barw oraz wzorów sprawia, że można zmieniać wygląd swoich oczu bardzo często, bawiąc się modyfikacjami, które stają się możliwe dzięki nowoczesnym soczewkom kontaktowym.

Artykuł partnera.