Nie da się ukryć, że wygląd naszych włosów wpływa zarówno na nasze samopoczucie i pewność siebie, jak również na to, jak postrzegają nas inni. Schludny wygląd to podstawa, jednakże coraz częstszym problemem jest łysienie i to nawet wśród młodych ludzi. Jako, że czasami leczenie konwencjonalne nie przynosi oczekiwanych rezultatów, a na głowie pojawiają się coraz większe ogniska, warto rozważyć przeszczep włosów. Obecnie mamy do dyspozycji różnorodne techniki transplantacji włosów. Innowacyjnym sposobem na natychmiastowe wręcz przywrócenie bujnej czupryny jest przeszczep włosów metodą S.A.F.E.R. Na czym polega ten zabieg i na jakie rezultat możemy liczyć?

Przeszczep włosów metodą S.A.F.E.R – ratunek dla łysiejących?

Okazuje się, że problem łysienia nie dotyczy jedynie mężczyzn, gdyż również kobiety coraz częściej borykają się z nadmiernym wypadaniem włosów. Przyczyn tego zjawiska jest wiele, dlatego też pierwszym krokiem powinna być wizyta u trychologa w celu wykluczenia groźnej dla zdrowia i życia choroby. Czasami po wyeliminowaniu źródła problemu włosy zaczynają na nowo odrastać. Niestety nadal wiele osób lekceważy pierwsze objawy łysienia, a brak leczenia tego schorzenia przyczynia się do coraz bardziej przerzedzającego się owłosienia na skórze głowy i w rezultacie końcowym do bezpowrotnej utraty włosów. Oczywiście na rynku istnieją najróżniejsze maści i kremy, które w mniejszym bądź większym stopniu są w stanie spowolnić utratę włosów, jednakże najlepsze efekty można osiągnąć, decydując się na przeszczep włosów. Zabieg ten jest gwarancją natychmiastowej i długoterminowej poprawy wyglądu owłosienia na głowie.

Jedną z najpopularniejszych metod przeszczepu włosów jest technika S.A.F.E.R., czyli w pełni zautomatyzowany zabieg polegając na pobieraniu pojedynczych zespołów mieszków włosowych. Specjalnie przygotowane mieszki są wprowadzane za pomocą mikronacięć. Pobierane są one z okolicy dawczej (zwykle z okolicy potylicy) innowacyjnym aparatem, dzięki czemu nie dochodzi do ich mechanicznego uszkodzenia. Przeszczepu włosów dokonuje się zwykle w okolicach skroni i czoła, gdyż obszary te są najbardziej narażone na negatywne oddziaływanie DHT.

Na czym polega zabieg przeszczepu włosów  metodą S.A.F.E.R.?

Zabieg przeszczepu włosów metodą S.A.F.E.R. jest mało inwazyjny i co ważne, nie pozostawia blizn na skórze. Dzięki zautomatyzowaniu procesu pobierania mieszków włosowych, możliwe jest uniknięcie ich uszkodzenia. Wykonywany jest on w warunkach ambulatoryjnych i stosuje się znieczulanie miejscowe w celu zwiększenia komfortu pacjenta. Co ciekawe, przeszczep włosów  metodą S.A.F.E.R. wykorzystywany jest także do zagęszczania brwi, odtworzenia czy uzupełnienia zarostu (broda, wąsy) oraz do korekcji ubytków owłosienia na skutek oparzenia. Zabieg ten jest przeprowadzany także u osób po napromienianiu z powodu nowotworu okolicy głowy.

Jakich efektów można się spodziewać po przeszczepie włosów?

Największą zaletą przeszczepu włosów za pomocą techniki S.A.F.E.R. jest gwarancja uzyskania natychmiastowej poprawy wyglądu owłosienia. Efekty są bowiem widoczne już po zakończeniu zabiegu, chociaż końcowy rezultat pojawia się po paru miesiącach (od trzech do sześciu miesięcy). Pacjenci, który decydują się na przeszczep włosów, powinni liczyć się z tym, że tuż po zabiegu może dojść do zwiększonego wypadania włosów, co jest naturalną reakcją organizmu. Chociaż zabieg nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia, to jednak jest on uznawany przez organizm za stresor. Dodatkowo mogą pojawić się też inne dolegliwości w postaci bólów głowy, które przechodzą samoistnie w przeciągu liku dni. Chociaż do powikłań dochodzi bardzo rzadko, to jednak w niektórych przypadkach może wystąpić infekcja czy też przedłużające się krwawienie.

Przeszczepianie włosów można wykonać praktycznie w dowolnym miejscu, a więc nie tylko na skórze głowy czy twarzy, ale także w rejonach pach, okolicach łonowych czy na skórze klatki piersiowej. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku chorych, u których po zakończeniu leczenia łysienia nie pojawiają się nowe włosy. Wówczas uzupełnienie ubytków owłosienia jest jedyną szansą na odzyskanie wyglądu sprzed terapii.

http://osteomed.krakow.pl/przeszczep-wlosow-krakow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here