Przyjemne ciepło pod skosem

Obecnie wiele osób, które planują budowę swojego domu, decyduje się na dom z poddaszem użytkowym. Najczęstszymi pomieszczeniami jakie projektuje się na górze jest sypialnia i pokoje dziecinne, dlatego warto zadbać o komfort mieszkania na poddaszu, który zapewni nam prawidłowe ocieplenie. W momencie, gdy skośny dach jest dobrze ocieplony, zimą powinniśmy mieć ciepło, a latem chłodno. W chwili, gdy ocieplenie to jest wykonane niepoprawnie, zdecydowanie mamy mniej pieniędzy w portfelu, gdyż koszty naszego ogrzewania będą wyższe. Kolejno mogą zacząć rozwijać się nam grzyby, czego następstwem będą kłopoty ze zdrowiem osób przebywających w tychże pomieszczeniach. W ostatecznym etapie może nastąpić konieczność wymiany ocieplenia, niekiedy części konstrukcji dachu. Zatem nasuwa się pytanie: jak ocieplić poddasze?
Otóż obecnie do ocieplania poddaszy najczęściej stosuje się wełnę mineralną z włókna skalnego lub szklanego. Ma ona wiele zalet: jest niepalna i dość lekka, posiada dobrą izolacyjność cieplną oraz zdolność do przepuszczania pary wodnej, dobra izolacja akustyczna, jest elastyczna przez co dobrze wypełnia przestrzenie między krokwiami. Podczas ocieplania dachu należy pamiętać, czy do jego wstępnego pokrycia użyta została folia wysokoparoprzepuszczalna (membrana), czy też papa lub folia niskoparoprzepuszczalna. Jeśli została zastosowana pierwsza folia, watę można układać ściśle przylegle z folią, pamiętając, aby nie dopychać jej do folii. Natomiast jeśli użyto folii niskoparoprzepuszczalnej lub papy, konieczne jest zostawienie około 4 cm szczeliny, między watą, a folią. Tworząc szczelinę należy między krokwiami rozciągnąć żyłkę, cienki ocynkowany drut lub mocny sznurek.
Niezrobienie szczeliny spowoduje skraplanie pary wodnej na wewnętrznej stronie folii, co finalnie może doprowadzić do wymiany ocieplenia. Ocieplając poddasze należy pamiętać głównie o dobrej wentylacji dachu, o ciągłości izolacji, a także o właściwym wykonaniu połączeń płyt gipsowo – kartonowych ze ścianą.

http://zapasczasu.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUsunąć Skype
Następny artykułJak zablokować numer

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here