Rodzaje splotów łańcuszków

Łańcuszek to doskonały prezent nie tylko dla bliskiej osoby, ale również dla samego siebie. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę, wybierając idealny model. Poza ogólną formą i materiałem łańcuszka, równie ważny jest jego splot. To on nadaje biżuterii wygląd, grubość i możliwość zaczepienia zawieszek. Jakie są podstawowe rodzaje splotów łańcuszków? Dowiesz się z tego artykułu.

Łańcuszek linka – dla fanów delikatności

Łańcuszek linka występuje również pod nazwą żmijka lub żyłka i jest najdelikatniejszym wykorzystywanym splotem. Połączenia między ogniwami są niemalże niewidoczne, dlatego całość wygląda spójnie i subtelnie. Sprawdzi się doskonale zarówno „solo”, jak i z delikatną zawieszką. Pięknie układa się na szyi, a przy okazji doda uroku niejednej stylizacji. Ten i inne sploty znajdziesz między innymi w łańcuszkach Tous.

Łańcuszek ankier – postaw na klasykę!

Łańcuszek ankier to z kolei klasyczny wzór splotu, który zbudowany jest z owalnych lub okrągłych ogniw. Swoją nazwę zawdzięcza stylistyce, która przypomina sploty wykorzystywane w kotwicach. Podobnie jak poprzedni rodzaj, doskonale sprawdzi się nawet bez żadnych dodatków. Występuje w różnych wariantach, od tych delikatniejszych, po nieco bardziej rzucające się w oczy, grube oczka.

Łańcuszek kostka – idealny do zawieszek

Łańcuszek kostka to odmiana wcześniej wspomnianego ankiera. Różni się jednak kształtem ogniw, ponieważ w tym rodzaju splotu występują one w kształcie kostk Modele z tym splotem są proste i delikatne, dlatego bywają wybierane najczęściej w połączeniu z eleganckimi zawieszkami. Subtelne wykonanie sprawia jednak, że łańcuszek jest lekki, dlatego należy obchodzić się z nim ostrożnie.

Łańcuszek pancerka – wytrzymałość w dużym rozmiarze

Jeśli zastanawiasz się, jaki splot łańcuszka jest najmocniejszy, to jest nim właśnie pancerka. Grube, masywne ogniwa swoją popularność zyskały w męskim gronie, jednak dziś podbijają również damskie serca. Przez swoją okazałość, łańcuszek pancerka zdecydowanie lepiej prezentuje się bez zawieszek. Sam w sobie przykuwa uwagę i robi wrażenie.

Łańcuszek kulkowy – nowoczesna forma

Łańcuszek kulkowy, jak sama nazwa wskazuje, został wykonany z maleńkich kulek połączonych przęsłami. Wyglądem przypomina kuleczki znane z nieśmiertelników używanych w militariach. Aktualnie splot ten podbija serca ze względu na swój oryginalny, nowoczesny wygląd i subtelność, z jaką prezentuje się na szyi.

Łańcuszek bismarck – postaw na elegancję

Łańcuszek bismarck to oryginalny splot zbudowany z równoległego połączenia kilku rzędów oczek. Ze względu na swój oryginalny i efektowny, a przy tym uniwersalny wygląd, jest wybierany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Sam w sobie robi na tyle duże wrażenie, że nie potrzebuje dodatków w postaci zawieszek, by przykuwać uwagę.

Jaki splot łańcuszka wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jaki splot łańcuszka wybrać, zastanów się, czy ma to być model „na co dzień”, czy może na specjalne okazje. Wyżej wymienione sploty to tylko najbardziej popularne rodzaje, których charakterystyka może pomóc Ci w wyborze idealnego łańcuszka. Poza nimi dostępne są jeszcze sploty takie jak:

  • splot gucci – połączenie dwóch zachodzących na siebie ogniw,
  • kłos – przypominający zboże,
  • mona lisa (Nonna) – małe oczka przeplatane z większymi,
  • bizantyjski – okazały, masywny i rzucający się w oczy,
  • popcorn – gęsto ułożone obok siebie kulki,
  • taśma – płaski splot przylegający do ciała,
  • rolo – regularnie połączone okręgi,
  • lisi ogon – gęsty splot połączony z 3 lub większą liczbą pasm.

Łańcuszki mają sporo różnych wzorów splotów, dlatego niezależnie od tego, czego szukasz, z pewnością znajdziesz model, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania!

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here