Ten wysoki krzew może się okazać dla każdego z nas cennym sojusznikiem w walce o utrzymanie dobrej formy – szczególnie w okresie, gdy przeziębienie i grypa stają się największym problemem. Czarny bez jest przecież jednym z tych darów natury, dzięki którym możemy lepiej radzić sobie i z grypą, i z innymi przypadłościami, tak częstymi w okresie jesienno-zimowym. W jaki sposób możemy wykorzystać niezwykłe właściwości czarnego bzu?

Czarny bez i jego składniki lecznicze

Czarny bez, a dokładniej jego kwiaty i owoce, są źródłem wielu ważnych dla naszego zdrowia składników leczniczych. Garbniki, sole potasu oraz śluzy roślinne – oto substancje, dzięki którym czarny bez jest wspaniałym lekiem na wiele dolegliwości. W jaki sposób możemy wykorzystać niezwykłą moc tej rośliny?

Czarny bez a medycyna naturalna

Napary z czarnego bzu są jednym z najlepszych leków na grypę. Działają one moczopędnie i napotnie, dzięki czemu można skutecznie oczyścić organizm ze szkodliwych wirusów i bakterii. Kwiaty czarnego bzu są jednak nie tylko lekiem na grypę. Warto pamiętać, że roślina ta może nam pomagać i przy problemach związanych z trawieniem, i wtedy, gdy nasze problemy ze zdrowiem są skutkiem zaburzeń związanych z pracą dróg moczowych. Kwiaty czarnego bzu mogą być też wykorzystywane jako lek stosowany zewnętrznie, a sporządzany z nich odwar pomaga przy takich problemach, jak zapalenie gardła lub zapalenie krtani.

Cinnabon.pl

Czarny bez to cenny dar natury, dzięki któremu możemy skutecznie łagodzić te dolegliwości, które wiążą się z przeziębieniem oraz grypą. Nic więc dziwnego, że w okresie jesienno-zimowym, gdy tego typu problemy ze zdrowiem stają się częstym zjawiskiem, napary i odwary z czarnego bzu cieszą się największą popularnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here