dobór stanika

Piersi są niezwykle istotnym elementem kobiecego ciała. Każdy biust jest inny i wyjątkowy. Niezależnie od jego rozmiaru czy kształtu, należy o niego odpowiednio zadbać. Poza codzienną pielęgnacją, podstawę powinien stanowić umiejętny dobór stanika. Biustonosz przez większość dnia podtrzymuje i chroni piersi, dlatego musi być zgrabny i porządnie wykonany. Kluczowe znaczenie ma także optymalne dopasowanie go do rozmiaru biustu, z czym wiele kobiet nie zawsze daje sobie radę. Jak prawidłowo dobrać stanik?

Rozmiar miseczki

Rozmiar miseczki biustonosza oznaczany jest literą, np. A, B, C, D itd. W dużym uproszczeniu, określa ona wielkość piersi mieszczącej się w danym staniku. Wartość ta uzależniona jest od różnicy między rozmiarem pod biustem, a obwodem w biuście. Celem obliczenia rozmiaru miseczki należy więc dysponować tymi dwoma parametrami. Na początek nie warto jednak zajmować się mierzeniem obwodów i sprawdzaniem tabelek rozmiarów. Najpierw należy określić własne zapotrzebowanie i docelowy efekt. Prawidłowo dopasowana miseczka powinna przede wszystkim odpowiednio leżeć, aby nie była zbyt mała lub zbyt duża. Przy doborze biustonosza nie warto też kierować się rozmiarami innych kobiet. Wielkość miseczki F dla rozmiaru 65 jest zupełnie inna, niż w przypadku rozmiaru 75.

biustonosz

Samodzielne pomiary

Sposobem na określenie odpowiedniego rozmiaru stanika może być samodzielne zmierzenie poszczególnych parametrów. W tym celu najlepiej wykorzystać metr krawiecki. Potrzebne są dwa pomiary – obwodu samego biustu oraz obwodu pod biustem. Na początek należy zdjąć wszystkie ubrania z klatki piersiowej, a następnie stanąć w rozluźnionej pozycji wyprostowanej. Obwód pod biustem najlepiej zmierzyć przed lustrem. Aby uniknąć doboru zbyt luźnego lub zbyt ciasnego biustonosza, warto zmierzyć się na wpół-wdechu. W ten sposób zyskać można pewność, że pomiar wykonany zostanie przy naturalnej pozycji. Głównym zadaniem obwodu stanika jest podtrzymywanie biustu, dlatego ma on większe znaczenie od ramiączek. Następny pomiar to obwód piersi. Najlepiej wykonywać go w pozycji lekko pochylonej, ponieważ zapewni ona najbardziej swobodne ułożenie klatki piersiowej.

Tabela rozmiarów

Po dokładnym zmierzeniu obwodu pod biustem należy odjąć od wyniku 5 cm, ponieważ na skutek używania stanik rozciąga się. Rozmiar obwodu także zmienia się co 5 cm. Jeżeli więc po zmierzeniu wynosi 75 cm, poprawnym rozmiarem będzie 70 cm. Następnie należy obliczyć różnicę między obwodem biustu a obwodem pod biustem. Wynik odejmowania to rozmiar biustonosza, który znaleźć można w podanej przez producenta tabeli rozmiarów. Nad obliczoną różnicą znajduje się rozmiar miseczki odpowiedniej dla danego biustu. Warto wiedzieć, że nie istnieje jeden uniwersalny system rozmiarów biustonoszy. W większości krajów Europy stosuje się inne oznaczenia, niż w Wielkiej Brytanii czy USA. Odmienne systemy mogą też występować w samych tabelach poszczególnych marek, co wprowadza pewne zamieszanie. Kupując bieliznę należy pamiętać, że w zależności od kraju producenta i jego indywidualnych ustaleń rozmiar biustonosza może być oznaczony w różny sposób. Dla ułatwienia warto więc ograniczyć się do kilku sprawdzonych marek i na podstawie ich tabel kupować kolejne staniki.

biust

Podstawy brafittingu

Noszenie źle dopasowanego stanika negatywnie wpływa na przepływ krwi i stan kręgosłupa, nierzadko prowadząc do przewlekłych dolegliwości bólowych. Brafitting to sztuka dobierania odpowiedniego biustonosza do rozmiaru, kształtu oraz indywidualnych potrzeb piersi. Usługa ta świadczona jest przez profesjonalne brafitterki, których umiejętności zapewniają klientkom pełen komfort noszenia stanika. Brafitterka potrafi dokonać szczegółowych wymiarów i na ich podstawie optymalnie dopasować typ i rozmiar biustonosza. Umiejętny dobór stanika to jednak nie wszystko. Piersi wymagają też odpowiedniej pielęgnacji. Warto więc zdać się na sprawdzone preparaty kosmetyczne, takie jak krem Ovashape. Jego szczegółowy opis widnieje na stronie: https://wsibie.edu.pl/ovashape/. Krem Ovashape stymuluje produkcję estrogenu, wygładzając, ujędrniając oraz zwiększając rozmiar biustu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here