Każdy kto chce rozpocząć swoją przygodę z rysowaniem, zaczyna od najprostszych rzeczy, aby później łatwiej było rozwijać swój talent artystyczny. Małymi krokami można poznawać tajniki rysowania i sprawdzić, czy to jest coś dla nas.
Rysowanie misia
Zacznijmy od rysunku misia. Co narysować jako pierwsze – zarys główki czy brzuszka? Najlepiej jest spróbować rozpocząć oba rysunki i zobaczyć, w jaki sposób będzie nam łatwiej ustalić proporcje. Następnie dorysowujemy zarys kolejnych partii ciała, ponieważ nasz miś musi mieć przecież jeszcze łapki. Po stworzeniu zarysu wszystkich kończyn, pora na uszka misia. Jeśli nasze siły na to pozwalają, możemy sprawić, aby jedno uszko (na przykład lewe) było opadnięte – to doda misiowi charakteru.
Uzupełniamy rysunek misia
Kolejnym krokiem jest uzupełnienie obrazka. Co narysować na tym etapie? Oczywiście pyszczek misia. Jego oczka powinny być symetryczne, dlatego warto jest poćwiczyć wcześniej, by nie zepsuć rysunku takim szczegółem. Kolejny etap to futerko, które rysujemy szybkimi, krótkimi pociągnięciami ołówkiem albo kredką po całym ciele misia.
Co narysować jako dodatki?
Nasz miś nie musi być sam jak palec na wielkiej, pustej, białej kartce papieru. Aby było mu raźniej, możemy dorysować mu na przykład kwiatki, baloniki, albo słoiczek miodu. Wszak wszystkie misie lubią miodek, a nie jest to aż takie trudne do narysowania, jak mogłoby się wydawać. Aby wiedzieć co narysować naszemu misiowi, zastanówmy się nad tym, co najbardziej może mu się przydać.