Azerbejdżan powoli staje się kierunkiem, który polscy turyści szukający niebanalnych atrakcji cenią coraz wyżej. Biura podróży coraz chętniej urządzają wycieczki na jego teren, a okolice Baku cieszą się tu największą popularnością. Tu można liczyć na najlepsze zagospodarowanie, tu również czekają największe atrakcje. Jedną z nich jest Gobustan – wyjątkowa kraina, której z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Utworzony tu park narodowy jest jedną z największych atrakcji na terenie całego Zakaukazia. To miejsce wyjątkowe. Dlaczego?
Ceniona za rewelacyjne krajobrazy kraina jest nie tylko jednym z parków narodowych wpisanych na listę UNESCO, ale i jedną z przyrodniczych perełek Zakaukazia. Może się ona okazać jednocześnie miejscem wyjątkowo atrakcyjnym dla każdego miłośnika historii. Wspaniałe stanowiska archeologiczne oraz bezcenne ryty skalne są największym walorem tego miejsca. Odkryte w latach 30. XX wieku, są obecnie jednym z najcenniejszych na świecie zabytków tego typu. Te najstarsze powstały 40 tysięcy lat temu. Są nie tylko ciekawymi zabytkami sztuki, ale i cennym materiałem pozwalającym poznać warunki życia dawnych mieszkańców tej krainy. Wielką atrakcją są również odkryte na terenie tej krainy rzymskie inskrypcje z I wieku n. e.
Największym walorem tej krainy jest jednak unikalny krajobraz. Czeka tu około 400 wulkanów błotnych. To największe skupisko tego typu wulkanów na całym świecie, które z pewnością warto zobaczyć. W wielu z nich można podziwiać „gotujące się” błoto. Ich ciekawe kształty oraz zróżnicowana wielkość sprawiają, że widoki podziwiane w czasie wędrówek po parku narodowych mogą zachwycić każdego. To ogromna atrakcja dla każdego miłośnika niezwykłych atrakcji o przyrodniczym charakterze.

http://www.starovka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here