Skuteczne sposoby na usuwanie blizn potrądzikowych

Jak powstają i czym są blizny potrądzikowe?

Trądzik jest problemem występującym nie tylko u nastolatków, ale również coraz częściej u osób dorosłych. Ma on zazwyczaj podłoże dziedziczne. Współczesne leki oraz nowoczesna dermatologia pozwala, w sposób o wiele łatwiejszy i szybszy niż dotychczas, zupełnie pozbyć się tej choroby skóry. Jednak nawet po pokonaniu dolegliwości, u znacznej ilości osób możemy zauważyć niezadowolenie, z powodu zniszczonej cery. Zdarza się, że trądzik obejmuje głębsze warstwy skóry. Następuje wówczas niekorzystne zjawisko niszczenia i utraty tkanki, które powoduje powstawanie blizn. Walka z nimi jest bardzo żmudna i trudna. Jednak ich zredukowanie i usunięcie jest możliwe, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych metod.

Współczesne metody leczenia blizn.

Istnieje kilka metod leczenia blizn potrądzikowych. Każda z nich daje nieco inne rezultaty. W zależności od stanu skóry pacjenta i oczekiwanych rezultatów, lekarz może zalecić różne alternatywne metody. W terapii leczenia blizn zalecane jest stosowanie kilku metod, aby uzyskać najlepsze efekty końcowe.

Najbardziej popularną metodą jest wykorzystanie lasera Discovery Pico, czyli najmocniejszego lasera picosecundowego. Zasada działania takiego lasera jest bardzo prosta. Wysyła ultrakrótkie impulsy laserowe, a dzięki zastosowaniu końcówki frakcyjnej wiązka lasera w kontrolowany sposób uszkadza skórę, pobudzając jej naturalne procesy naprawcze. Bardzo podobnie wygląda zabieg laserem fraxel re:store. Charakteryzuje się on większą precyzją, dzięki czemu zniszczenia skóry są mniejsze, a gojenie przebiega znacznie szybciej.

Kolejna metoda leczenia blizn to peeling lekarski. Jego zadaniem jest silne i głębokie złuszczenie skóry. Wyróżniamy między innymi takie środki peelingujące jak:

Perfect Derma Peel – W jego skład wchodzą takie kwasy jak: kojowy, TCA, salicylowy i retinowy. Działają one odświeżająco oraz oczyszczająco na skórę. Dodatkowo zawiera również glutation, czyli silny, naturalnie występujący w organizmie antyoksydant, opóźniający efekty starzenia i wspomagający procesy regeneracji skóry.

Retises CT – Jego zadaniem jest przede wszystkim redukcja ubytków tkanki oraz zaburzeń pigmentacyjnych po trądziku i chorobach łojotokowych skóry. Dodatkowo usuwa zmarszczki oraz poprawia gęstość skóry.

Kwas pirogronowy – Bardzo skutecznie usuwa zmiany potrądzikowe, przebarwienia i plamy będące efektem fotostarzenia.

Glykopeel – Zawiera kwas glikolowy. Dzięki zastosowaniu tego zabiegu skóra bardzo łatwo jest regenerowana. Redukuje zmarszczki i rozszerzenia porowe oraz przede wszystkim skutecznie usuwa blizny potrądzikowe.

Przeciwwskazania do stosowania zabiegów.

Współczesne zabiegi usuwania blizn są bardzo bezpieczne dla naszego zdrowia. Mimo wszystko przed zabiegiem należy skonsultować się z dermatologiem. Niezalecane jest wykonywanie zabiegów w czasie ciąży i karmienia piersią. Zabieg nie powinien się odbywać również w przypadku aktywnych infekcji wirusowych oraz stanów zapalnych tkanki łącznej. Jako że skóra po zabiegu jest bardziej wrażliwa na działanie promieniowania UV, rekomendowane jest unikanie wykonywania zabiegu w lecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here