Skuteczność depilacji laserem diodowym

0
1926

Depilacja laserowa jest procedurą, która obejmuje nie tylko zniszczenie trzonu włosa, ale także komórek mieszka włosowego. Laser podgrzewa pigment, zarówno w komórkach skóry i w łodygach włosa. Z tego powodu mieszek włosowy ulega zniszczeniu, a włosy przestają rosnąć.

Podczas depilacji laserem diodowym niszczony jest pigment melaninowy, który znajduje się w trzonie włosa i jego mieszku. Ta bezbolesna procedura zapewnia skuteczne usuwanie nie tylko czarnych, ale także jasnych, prawie niezauważalnych włosów.

Usuwanie owłosienia laserem diodowym

Laser diodowy wytwarza promieniowanie o długości fali 808 nm w widmie bliskiej podczerwieni, to znaczy w obszarze całkowitej absorpcji przez melaninę. Czas trwania impulsu wynosi od 10 do 500 ms, częstotliwość do 1-10 Hz, gęstość energii – 2 – 125 J/cm2.

Laser diodowy, stosowany jest do wszystkich rodzajów skóry, w tym osób o ciemnej skórze. Laser diodowy to urządzenie do nieinwazyjnej terapii światłem, zaprojektowane specjalnie do usuwania niechcianych włosów, nawet zawierających niewielką ilość melaniny we wszystkich częściach ciała.

Skuteczność depilacji laserem diodowym

Depilacja wykonywana za pomocą lasera diodowego pozwala na usuniecie niechcianych włosów raz na zawsze. Dzięki tej procedurze można pozbyć się 85 – 90% owłosienia ciała w kilku zabiegach. Lasery diodowe różnią się od innych tym, że długość fali tego lasera jest absorbowana przez komórki niższych powierzchni skóry i przenikają głębiej.

Pozwala to zniszczyć nawet te mieszki, które znajdują się w głębokich warstwach. W związku z tym zwiększa się skuteczność procedury. Lasery diodowe są złotym standardem wśród wszystkich urządzeń do depilacji na świecie.

Lasery diodowe są jedynym w swoim rodzaju rozwiązaniem, które umożliwia depilację z maksymalnym komfortem na każdej małej lub dużej części ciała: twarzy, klatki piersiowej, pleców, nóg, głębokich srefach bikini. Obecnie istnieje wiele metod usuwania włosów, ale to lasery diodowe powodują wpływ fali świetlnej bezpośrednio na sam mieszek włosowy i jest uznawane za najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny sposób.

Depilacja laserem diodowym sprawi, że włosy naprawdę nie będą już rosły

Przy pomocy lasera diodowego depilacja może usunąć tylko włosy, które są w fazie wzrostu. A to u różnych ludzi może wynosić od 15 do 25%, zależy to od struktury włosów i rodzaju skóry. Laser niszczy ich mieszki włosowe, ale kolejna partia włosów przechodzi w wzrost, który jest usuwany w następnej procedurze. Ważne jest, aby pamiętać, że po pierwszym zabiegu, ilość włosów na ciele jest znacznie zmniejszona, a nowe włosy rosną cieńsze i słabsze. Po kilku zabiegach problem z niechcianym owłosieniem znika.

Usuwanie owłosienia laserem diodowym nie boli tak bardzo, jak normalny zabieg depilacji laserowej

W laserze diodowym stosowana jest dysza, która pozwala na depilację dość dużych obszarów skóry. Zatem, lasery diodowe stworzą dużą plamę światła, mniej ciepła jest rozpraszane wzdłuż obwodu, większość z nich osiągnie cel w postaci niszczenia mieszków włosowych. Ilość energii, która jest niezbędna dla efektywnego działania, zmniejsza się. A to, z kolei, będzie mieć wpływ na to, że warstwy powierzchniowe skóry ogrzewane są w mniejszym stopniu, a tym samym doznania w trakcie depilacji są o wiele bardziej przyjemne, niż przy regularnej depilacji laserowej.

Depilacja wykonywana laserem diodowym jest odpowiednia dla wszystkich

Ten rodzaj depilacji laserowej jest odpowiedni dla osób o dowolnej grubości skóry, strukturze włosów i kolorze. Prawie nie ma przeciwwskazań do usuwania włosów laserem diodowym. Czas zabiegu zależy od obszaru leczenia. Na przykład, pod pachami potrzeba 5 minut, 10-15 minut dla łydek, a całkowite bikini zajmuje tylko 15–20 minut.

Jakie są zalety usuwania owłosienia laserem diodowym?

Skuteczność depilacji laserem diodowym oceniania jest na całym świecie jako najbezpieczniejsza i najbardziej bezbolesna? Co daje ta metoda?

 • Możliwość pracy z różnymi rodzajami włosów (ciemne, cienkie, blond)
 • Bezbolesność i bezpieczeństwo
 • Brak podrażnienia, oparzenia po depilacji, (ale nie warto wystawiać skóry na promieniowanie ultrafioletowe przez kilka tygodni po zabiegu)
 • Selektywny wpływ tylko na mieszek włosowy bez uszkadzania naskórka
 • Procedura dostosowana do płci pacjenta
 • Szybkie usuwanie owłosienia z dużych obszarów skóry
 • Bezobsługowy system chłodzenia
 • Rozległe uszkodzenie mieszków włosowych w jednej sesji
 • Możliwości regulacji parametrów lasera diodowego daje możliwość dostosowania ich pod każdego pacjenta
 • Aktywne usuwanie włosów i jednocześnie odmładzanie tego obszaru skóry
 • Aktywnie usuwa nie tylko włosy, ale także czarne kropki, które mogą pozostać po goleniu wąsów lub brody.

Laser diodowy niszczy mieszki włosowe, nie uszkadzając skóry. Ponadto w depilowanym obszarze skóra jest gładka i napięta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here