Spokój ducha u stomatologa

Odkryciem i szczęściem współczesności jest, iż technologia ma szerokie zastosowanie w medycynie. Coraz częściej ludzkie ręce lekarzy wspierane są elektroniczną aparaturą, która z wielką precyzją potrafi pomóc w skomplikowanych zabiegach, a przebieg tej współpracy najczęściej kończy się sukcesem.

Profesjonalna aparatura rentgenowska swoje zastosowanie znalazła także w stomatologii, gdzie z wielką dokładnością potrafi przekazać obraz, ujawniając najmniejsze szczegóły, a dzięki temu wspiera diagnostykę schorzeń.

Aparatura tomografii 3D i związane z nią badanie polegające na prześwietlaniu wskazanego miejsca gwarantują bezbolesność, oraz precyzję, które zapewniają komfort dla badanego. Nowoczesne sprzęty wyposażone w bardzo precyzyjne podzespoły, dzięki skompresowanej dawce wiązki światła, zapewniają bardzo niską dawkę fali w wyznaczone miejsce dzięki czemu metoda może być wykonywana kilkakrotnie nawet w przypadku dzieci, nie przynosząc skutków ubocznych.

To bardzo ważna cecha, mająca swoje zastosowanie w stomatologii, ponieważ wiadomym jest, że ta dziedzina i związane z nią leczenie, wymagają częstego popierania swojej wiedzy przy pomocy zdjęć rentgenowskich. Zmiany w zębach, dziąsłach lub żuchwie często odczuwalne przez pacjenta, nie są widoczne gołym okiem, dlatego diagnostyka w postaci zdjęcia jest niezbędna, czasem kilkakrotnie w trakcie trwania leczenia. Ponadto tomografia wspiera także dziedziny estetyczne w stomatologii takie jak implantologia, ortodoncja i protetyka. Bez niej trudne byłoby wykonywanie wielu zabiegów i tworzenie skomplikowanych alternatyw wpływających na komfort pacjenta.

Obrazowanie tomografem gwarantuje postawienie trafnej diagnozy, oraz wykrycie i wdrożenie leczenia jeszcze we wczesnym stadium choroby, która w wielu przypadkach jest niewykrywalna. Jest to obecnie najbardziej powszechna i wiarygodna metoda oparta na nowoczesnej technologii. Innowatorski sprzęt, oraz bogate doświadczenie oferuje także pracownia tomografii komputerowej w Łodzi, której strona internetowa https://tomo3d.pl/ przekazuje szczegółowe informacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here