Która z nas nie pragnie mieć aksamitnie gładkiej skóry twarzy? Oczywiście każda. Dlatego, żeby osiągnąć ten cel, stosujemy przeróżne kosmetyki. Kremy, toniki, balsamy a także maseczki na twarz.

Te ostatnie w pewien sposób kojarzą się nam również z dozą chwili relaksu, ponieważ po aplikacji kosmetyku na twarz, często należy zaczekać w wygodnej pozycji, aż kosmetyk wyschnie albo wnikną w skórę wszystkie odżywcze składniki. Jakie mamy rodzaje maseczek? Wybór jest dość pokaźny:

  • maseczki oczyszczające do twarzy,
  • maseczki wygładzające twarz,
  • maseczki rozświetlające,
  • maseczki ujędrniające,
  • maseczki regenerujące,
  • maseczki w płatkach,
  • maseczki przeciwzmarszczkowe,

i wiele innych. Maseczki są tak naprawdę odpowiedzią na pojawiające się potrzeby kobiet.

Młodo, młodziej, gładziutko

Zachowanie gładkości skóry, z biegiem lat staje się priorytetem wielu kobiet zauważających oznaki upływu czasu. Kremy do zadań specjalnych na tzw. kurze łapki czy zmarszczki mimiczne to punktory. Działają tylko w określonych miejscach. Natomiast maseczki wygładzające lub przeciwzmarszczkowe (sprawdź maseczki – tutaj) działają jednocześnie na całą twarz. Dzięki czemu po upłynięciu wymaganego czasu aplikacji kosmetyku twarz wygląda o wiele młodziej. Jest bardziej gładka, zmarszczki są płytsze i mniej widoczne. Kobiety uwielbiają maseczki i ich działanie, to takie małe domowe SPA w całym naszym zabieganym życiu. Przychodzi moment, kiedy możemy zadbać o najważniejszą część naszego ciała, a jednocześnie złapać dla siebie chwilę wytchnienia. Nieoceniony moment dla każdej z nas.

Czysto świeżo gładko

Maseczki oczyszczające twarz to chyba najpopularniejsze wybory kobiet ze względu na ich działanie. Złuszczenie wierzchniego martwego naskórka jest możliwe właśnie z tym rodzajem kosmetyku. Peelingi są w tej kwestii niezastąpione, ponieważ zawarte w nich drobinki, podczas masażu delikatnie usuwają to, co zbędne na naszej skórze i pozwalają skutecznie odkryć czystą i młodszą warstwę naszego naskórka. Maseczki oczyszczające (zobacz ofertę Kontigo) pozwalają też młodej skórze pozbyć się nadmiaru sebum i innych zanieczyszczeń sprzyjających powstawaniu nieestetycznych krostek. Regularne ich stosowanie może bardzo pozytywnie wpłynąć na kondycję młodej i nieskazitelnej jeszcze skóry twarzy. Pozwalają oczyścić i zwęzić pory, działają przeciwbakteryjnie, dzięki czemu nie dopuszczają do powstania stanów zapalnych.

Kobiety stosowały maseczki już w starożytności wierząc, że pozwoli to im zachować gładką i młodą cerę na długie lata. Łączyły proste składniki takie, jak mleko i produkty zbożowe, aby pozwolić skórze zaczerpnąć dobrodziejstw natury. Nawilżanie było istotne tak samo jak czystość skóry. Dlatego stosowały do tego również rozmaite, naturalne maseczki na twarz. Oczyszczające specyfiki do skóry towarzyszą kobietom od zarania dziejów. Są z nimi do dziś i ewoluują, aby sprostać rosnącym potrzebom. Z pewnością będziemy obserwować pojawianie się na rynku jeszcze większej ilości różnych masek i maseczek, do coraz to bardziej wyszukanych zadań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here