Skuteczną metodą wybielania zębów jest zabieg u stomatologa, w trakcie którego lekarz nakłada na szkliwo specjalny preparat, a następnie naświetla je lampą. Inne sposoby na usuwanie przebarwień to: pasty, płyny do płukania, żele, paski, aktywny węgiel, a nawet skórka od banana. Niezależnie od tego, jaką metodę wybielania się wybierze, przed kuracją warto pójść do stomatologa na zabieg usuwania kamienia nazębnego.

Preparaty do wybielania zębów

Najpopularniejsze preparaty do usuwania plam i przebarwień szkliwa to płukanki i pasty wybielające, np. marki Elmex. Płyn do płukania jamy ustnej skutecznie usuwa bakterie zgromadzone w przestrzeniach między zębinowych, do których ciężko dostać się szczoteczką. Pasta wybielająca jest pomocna w ścieraniu lekkich przebarwień powstałych na skutek picia kawy, herbaty czy palenia papierosów.

Żele i paski wybierające zawierają w sobie najczęściej nadtlenek wodoru lub karbamidu. Aktywny związek powoduje utlenianie barwników, co w efekcie rozjaśnia szkliwo o kilka odcieni. Produkty można kupić w drogerii, aptece lub przez Internet. Żel do wybielania zębów umieszcza się w specjalnej nakładce silikonowej. Paski przeznaczone są do jednorazowego użytku i nakłada się je bezpośrednio na zęby, po zdjęciu folii ochronnej.

Domowe sposoby na białe zęby

Wśród popularnych domowych sposobów usuwania przebarwień szkliwa należy węgiel aktywny oraz skórka od banana. Oba środki są nietoksycznymi substancjami, dlatego ich stosowanie jest całkowicie bezpieczne, nawet w przypadku ich połknięcia.

  • Jak wybielić zęby węglem?

Węgiel aktywny to łagodna substancja, która ma porowatą strukturę. Dzięki temu delikatnie czyści zęby z przebarwień wywołanych np. piciem kawy czy paleniem papierosów i nie podrażnia dziąseł. Proszek z kapsułki wystarczy dokładnie wymieszać z odrobiną wody. Substancję należy stosować jak zwykłą pastę do zębów.

Jak wybielić zęby skórką od banana?

Banan zawiera w sobie cenne składniki, jak np. potas czy wapń, które wpływają na lepszą kondycję zębów oraz poprawiają ich kolor. Wewnętrzną stroną skórki dojrzałego owocu wystarczy nacierać szkliwo przez około 2 minuty.

Skuteczne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów u stomatologa pozwoli już po jednej wizycie rozjaśnić szkliwo nawet o 5 odcieni. Na początku zabiegu lekarz nakłada na dziąsła ochronną gumę. Następnie zęby pokrywane są preparatem wybielającym o dużym stężeniu nadtlenku wodoru lub mocznika i naświetlane specjalną lampą.

Przeczytaj więcej o wybielaniu zębów: Czy paski wybielające zęby działają?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here