sprzedaż samochodu firmowego

Kwestie biznesu zawsze związane są z tym, że będziemy próbowali jak najwięcej zyskać a najmniej stracić. Każdemu przedsiębiorcy niejednokrotnie przyjdzie stoczyć batalię z podatkami i próbować zrobić wszystko, żeby móc zaoszczędzić. W wielu kwestiach są w stanie nam pomóc księgowi. Dobry księgowy to skarb. Potrafi znaleźć rozwiązania, które nam nie przyszłyby do głowy. W końcu taka jego rola.

Jak uniknąć podatku przy sprzedaży samochodu firmowego? Takie pytanie zadaje sobie z pewnością wielu przedsiębiorców. Rozwiązań z pewnością znajdzie się wiele, jedną z dróg jest przepisanie samochodu z firmowego na cele prywatne. Oczywiście trzeba spełnić szereg wymogów, żeby nie przysporzyć sobie kosztów i problemów związanych z całą operacją. Sprzedaż samochodu firmowego, który przekształciliśmy na własność prywatną jest możliwe bez płacenia podatku od wzbogacenia dopiero po 6 latach od zmiany. Oznacza to dla nas, że operację trzeba dobrze zaplanować.

Być może dobrą praktyką jest przepisać i użytkować auto prywatnie, dzięki czemu stopniowo będziemy wymieniali flotę w naszej firmie a jednocześnie obchodzili temat związany z podatkami. Jak w każdej sytuacji związanej z płaceniem podatków oraz szukania najlepszych rozwiązań dla zredukowania kosztów, najlepiej będzie udać się do naszego księgowego. On z pewnością będzie znał prawo podatkowe i przedstawi nam to w taki sposób, żebyśmy zyskali przy tym procesie możliwie najwięcej. Istnieje duża szansa, że podpowie nam więcej rozwiązań, które pozwolą nam planować posunięcia już w trakcie eksploatacji samochodu dla celów firmowych.

Powyższa sytuacja pokazuje, że sprytny przedsiębiorca może redukować niepotrzebne koszty. A wszystko w pełni zgodnie z prawem. Zbyt wiele razy słyszy się o nieuczciwych osobach, które omijały podatki w sposób nieodpowiedni. Warto zapoznać się z tematem. Podatek przy sprzedaż auto firmowego da się ominąć. Wystarczy poszukać informacji lub zasięgnąć porady naszych specjalistów. To zapewni nam bezpieczeństwo operacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here