Stylizacje smart casual zgodne z biznesowym dress code’em

Jednym z elementów savoir-vivre, które są wykorzystywane w świecie biznesu, jest biznesowy dress code. To zbiór zasad, dotyczących odpowiedniego dopasowania ubioru do okazji. Zasady ubioru będą się zmieniały w zależności od regionu, państwa, religii czy kultury. Obecnie jednym z najpopularniejszych dress code’ów jest Business smart casual. Jak dobrać odpowiednie ubrania, żeby były zgodne z tym stylem?

Odpowiednio dobrany strój ma szczególne znaczenie w biznesie, ponieważ wpływa na profesjonalny wizerunek zarówno firmy, jak i danej osoby. Warto poświęcić mu nieco czasu i przygotować się na stylizacyjne wyzwania, z którymi może wiązać się biznesowy dress code.

Business smart casual

Dress code smart casual oznacza schludny styl swobodny, który bardzo często prezentowany jest w biurach. Jest to styl znacznie swobodniejszy od formalnego, co oznacza, że możesz sobie pozwolić na pokazanie swojego stylu. Dress code smart casual opiera się przede wszystkim na marynarce, która w tym stylu jest w zasadzie jedyną pozostałością ubioru formalnego. Jednakże jest ona elementem obowiązkowym tylko w przypadku mężczyzn. Dla kobiet jest zaledwie jedną z możliwości. Zgodnie z zasadami tego stylu mężczyźni mogą zakładać koszulki polo oraz tzw. sportowe marynarki, czyli te tweedowe lub bawełniane. Mieszanie kolorów jest w tym przypadku dozwolone, dlatego również mężczyźni mogą sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa.

Kobiety mogą pozwolić sobie na największe szaleństwa w tym sportowo-eleganckim stylu. Jeśli wybierasz się na wydarzenie, gdzie obowiązuje dress code smart casual, to możesz sobie pozwolić na założenie kobiecej wzorzystej bluzki zamiast koszuli. Kolory i wiązania również są dozwolone. Taką zwiewną bluzkę możesz połączyć ze sportową marynarką i prostymi spodniami lub spódnicą. Jak dobrać idealne spodnie dowiesz się tutaj: https://nikitina.pl/spodnie-damskie-10-wskazowek/. W tym stylu dozwolone są również sukienki oraz eleganckie, ale wygodne kombinezony.

Co jest niedozwolone w smart casual?

Chociaż smart casual to jeden z tych stylów, w ramach którego można pozwolić sobie na wiele szaleństw, to obowiązuje w nim kilka zasad, których należy bezwzględnie przestrzegać. Jeden z podstawowych zakazów dotyczy obuwia i jest zazwyczaj kierowany do kobiet. W stylu smart casual za nieodpowiednie buty uznaje się szpilki, obuwie sportowe, espadryle oraz klapki. Jeśli decydujesz się na założenie wysokich butów, to postaw na koturny. Zrezygnuj też z przezroczystych, błyszczących i koronkowych materiałów oraz zwróć uwagę na makijaż i fryzurę. Misternie ułożone fryzury oraz brokatowy makijaż nie są mile widziane w stylu smart casual.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here