Szukasz sprawdzonego podologa w Warszawie? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Podologia jest stosunkowo młodą dziedziną medycyny, która zajmuje się stopami i wszystkim, co z nimi związane. Co prawda, podologia nie jest specjalizacją lekarską, a zajmują się nią właściwie gabinety pedicure. Podolodzy, bo tak są nazywani specjaliści od stóp, skupiają się przede wszystkim na diagnozowaniu problemów ze stopami, ich leczeniu oraz właściwej pielęgnacji. Prócz tego zajmują się również stopami zdrowymi i ich profilaktyką, aby uchronić je przed możliwością wystąpienia wielu dolegliwości, które w konsekwencji mogą prowadzić do poważnych chorób. Jak widać, podologia nie zajmuje się jedynie pielęgnacją stóp, tak jak szeroko dostępne gabinety kosmetyczne, dzięki czemu możemy mieć pewność, że zadbanie o nie powierzamy specjalistom.

Dla kogo są polecane zabiegi podologiczne?

Zabiegi podologiczne są dedykowany głównie ludziom, które cierpią na poważne ograniczenia ruchowe, które skutecznie uniemożliwiają im samym samodzielne dbanie o higienę ciała, a głównie stóp. Takie ograniczenia ciała wprowadza szczególnie otyłość, problemy z kręgosłupem, a także paraliż spowodowany na przykład wypadkiem lub mający inne podłoże.

Poza tym zabiegi te poleca się ludziom chorym na reumatoidalne zapalenie stawów, co uniemożliwia im ruch w bardzo poważny sposób, cukrzykom i osobom z nadpotliwością stóp. Oprócz tego podolodzy często zajmują się osobami z wrodzonymi wadami stóp, takimi chociażby jak haluksy, a także uszkodzeniem skóry stóp, co ma miejsce najczęściej wtedy, kiedy nie dbamy o stopy we właściwy sposób albo celowo narażamy je na ryzyko uszkodzeń, takich jak odciski, brodawki, owrzodzenia.

Podolog zajmuje się także takimi przypadkami jak problemy grzybiczny stóp i paznokci, pękająca skóra stóp i pięt oraz wrastające paznokcie. Siłą rzeczy porady podologiczne są wskazane dla sportowców, głównie biegaczy, których stopy są zazwyczaj obciążone i niezbędna staje się ich systematyczne kontrola, połączona z usuwaniem wszelkich zaistniałych nieprawidłowości.

Jakie zabiegi wykonuje się osobom z problemami stóp?

Zabiegów specjalistycznych jest bardzo wiele. Jednakże dla przykładu warto wymienić te najbardziej powszechne,. Należą do nich:

  • pedicure dla osób z cukrzycą,

  • masaże stóp nie tylko dla chorych na problemy z krążeniem krwi w stopach, ale też dla ludzi zdrowych,

  • zmniejszanie i oszlifowanie płytki paznokcia oraz jej rekonstrukcja w razie potrzeby,

  • terapia pękających pięt,

  • wykonywanie opatrunków

  • i wiele innych.

Aby odnaleźć sprawdzonego podologa dla siebie lub kogoś znajomego, nie trzeba daleko szukać. Wystarczy zaznajomić się z opiniami ludzi, którzy mieli kontakt z profesjonalistą, a takowego znaleźć można na przykład na https://www.moment.pl/inne/podolog/warszawa. To skupisko najlepszych gabinetów z okolicy, wraz z cennikami, opiniami i możliwością rezerwacji wizyty bez wychodzenia z domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here