Iphone to zawsze dobry wybór!

Zawsze korzystałeś z telefonów z Androidem, a teraz kupiłeś swój pierwszy iPhone? Czeka Cię niemałe wyzwanie – chociaż topowe smartfony najlepszych marek są do siebie podobne, to telefon Apple wyróżnia się kilkoma unikatowymi cechami. Aby cieszyć się jego komfortowym używaniem, będziesz musiał przyzwyczaić się do nowych funkcji oraz sposobu działania wyświetlacza. Z pewnością jednak już po kilku dniach korzystanie z nowego telefonu nie będzie Ci sprawiać żadnych trudności. O czym powinieneś wiedzieć, zanim kupisz swojego pierwszego iPhone?

Czym się różnią iPhone od innych smartfonów?

iPhone w bardzo szybkim tempie podbiły świat. Nic dziwnego! Są to niezwykle wygodne telefony, niezawodnie działające oraz utrzymane w modnym designie. Ich charakterystyczną cechą jest system wspólny zarówno dla smartfonów jak i MacBooków oraz iPadów. Uważany jest za niezwykle wygodny i spójny – podobnie jak usługa FaceTime oraz iMessage. Wszystkie urządzenia jednego właściciela połączone są jednym kontem Apple ID, które umożliwia logowanie się na zintegrowanych ze sobą sprzętach. Jeżeli pierwszy raz w życiu staniesz się posiadaczem iPhone będziesz musiał przyzwyczaić się do systemu jakim jest iOS – charakterystycznym wyłącznie dla urządzeń tej marki. To właśnie dzięki niemu, urządzenia od Apple wyróżniają się taką płynnością działania, co sprawia, że korzystanie z nich jest czystą przyjemnością. Uważa się, że iOS o wiele lepiej zarządza pamięcią RAM niż powszechnie dostępne Androidy. Potrzebuje też mniej gigabajtów RAM-u, żeby szybko działać niż konkurencyjne urządzenia o podobnej wydajności. Systemy w iPhone’ach są także znacznie częściej aktualizowane, co podnosi bezpieczeństwo oraz wpływa na szybsze usuwanie błędów systemu.

iPhone – jak go skonfigurować?

Nie ważne czy kupiłeś nowy smartfon czy dostałeś iPhone 6 używany – Twoim pierwszym krokiem będzie odpowiednia konfiguracja nowego telefonu. Przestawienie się na nowy system będzie wymagać nieco czasu, ale większość osób przyznaje, że iOS jest bardzo intuicyjny. W pierwszej kolejności będziesz musiał ustawić funkcje służące do odblokowywania urządzenia, czyli Touch ID lub Face ID, w zależności od modelu. Jeżeli wcześniej miałeś telefon z Androidem przyda Ci się specjalna aplikacja, które pomoże Ci przenieść swoje dane, takie jak muzyka, zdjęcia, historia wiadomości czy kontakty. Skonfigurowania może wymagać także konto pocztowe, kalendarz czy aplikacje do wysyłania wiadomości. Niezbędne będzie też zalogowanie się za pomocą konta Apple ID.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here