Myślimy, że wiemy już wszystko o życiu. Skończyliśmy studia, mamy stałą pracę, a nawet partnera życiowego czy męża, może nawet dzieci. Przeczytaliśmy wiele książek, jesteśmy wykształceni i zdolni, ale czujemy się znudzeni trochę nieszczęśliwi z powodu problemów zdrowotnych.

Jest rozwiązanie i mówi o tym przysłowie – sport to zdrowie. Nie jest ono wyssane z palca. Według opowieści i stwierdzeń setek ludzi po oddaniu się choć trochę takiemu zajęciu, zaczęli się czuć lepiej. Mieli lepszy nastrój, dopisywał apetyt i ich życie zaczęło mieć jakiś sens, a nuda zniknęła. Oczywiście nawet taka prosta forma jak trening cardio nie jest taka łatwa jak się wydaje. Sport bowiem to poświęcenia, wytrwałość. Będziemy nieraz płakać z powodu naszej niemocy. Musimy pamiętać, żeby skonsultować się z lekarzem przez postawieniem na daną dyscyplinę, szczególnie jeśli wiemy, że mamy jakieś poważniejsze problemy zdrowotne, na przykład problemy z kręgosłupem czy wzrokiem.

Trening cardio jest stosunkowo korzystny dla naszego zdrowia i ciała. Inaczej jest chociażby z ćwiczeniami siłowymi, jednak lepiej upewnić się, żeby potem nie mieć problemów i żeby potem ktoś nie miał problemów przez nas, na przykład trener personalny – jeśli takowego posiadamy. Sport jest przyjemny, ale musimy podchodzić do niego z dozą odpowiedzialności, jak zresztą do wszystkiego. Jako dorośli musimy brać odpowiedzialność za wszystko, co robimy, nawet jeśli jest to taka niewinna forma spędzania czasu jak różne formy treningu cardio.

BIALAMAGIA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here