twarz w kształcie serca

Twarz w kształcie serca to inaczej twarz trójkątna, jest niezwykle kobieca i wiele kobiet bardzo ceni sobie ten kształt. W zależności od cech indywidualnych kobiety może być wadą lub zaletą podbródek, który jest w kształcie litery „V”.

Charakteryzuje się tym, że na wysokości oczu twarz ma szerszą sferę policzków w stosunku do czoła i zwęża się ku dołowi. Czoło jest dość szerokie i prostokątne, nasada włosów ma kształt zakoli (stąd nazwa kształtu serca). Kości policzkowe są wysoko osadzone oraz wyróżnia się wystającym i wydłużonym podbródkiem. Usta na twarzy w kształcie serca są szerokie i mają dość wąskie wargi.

Fryzura

twarz w kształcie sercaDobór fryzury dla kobiety o twarzy w kształcie serca jest stosunkowo niezwykle prosty i dość łatwo znaleźć dobrze dobrane uczesanie. W zasadzie każda długość będzie dla odpowiednia, byle nie kończyła się równo na linii szczęki prostą linią włosów. Pomocne może okazać się też cieniowanie, które zwiększa objętość włosów i tworzy na głowie warstwy.

Niezbyt trafionym pomysłem może być prosta, ciężka grzywka. Zdecydowanie lepszym i dodającym twarzy uroku i dziewczęcości jest dłuższa, skośna grzywka.

Makijaż

Makijaż ma głównie na celu przywrócić symetrię twarzy, ponieważ ma trochę zaburzone proporcje. Podstawą makijażu pań o twarzy w kształcie serca jest odpowiednie wycieniowanie twarzy podkładem. Należy użyć o ton lub dwa ciemniejszy niż naturalny odcień skóry, który trzeba rozprowadzić na górnej części czoła oraz skroniach. Drugi podkład o ton lub dwa jaśniejszy od naturalnego odcienia skóry trzeba nanieść na podbródek i boki szczęki, by twarz nabrała proporcji. Oba podkłady winno się delikatnie i dobrze rozetrzeć, by wyglądały naturalnie.

Dla twarzy o kształcie serca wskazane się podkreślenie oczu i brwi, bo odwraca to uwagę od zbyt dużego czoła. Pięknie podkreślone eyelinerem oczy zdadzą egzamin najlepiej wraz z naturalnymi, delikatnymi cieniami do powiek. Plus oczywiście dobrze wytuszowane, podkręcone rzęsy.

Czy mam twarz w kształcie serca?

Jedną z metod na rozpoznanie kształtu twarzy w kształcie serca jest dokładne zmierzenie części twarzy. Za górną krawędź przyjmuje się linię nasady włosów, a za dolną podbródek. Należy zmierzyć twarz w trzech odcinkach jej długości:

  • Od linii włosów do oka
  • Od oka do końca nosa
  • Od nosa do końca brody

Dodatkowo trzeba zmierzyć szerokość twarzy w następujących odcinkach:

  • W strefie czołowej
  • W miejscu kości policzkowych
  • W miejscu żuchwy

Możemy to nanieść np. na zdjęcie i dzięki temu zobaczymy gdzie mamy szeroką twarz, czy zwęża się ku dołowi itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here