Kupując ubrania w stacjonarnych sklepach, w naszych głowach od czasu do czasu pojawia się pomysł, by spróbować kupić je za pośrednictwem internetu. Jednym z podstawowych kryteriów jest tutaj cena. Odpowiedzmy sobie więc na pytanie, czy kupowanie odzieży przez internet jest tańsze czy droższe w porównaniu do tradycyjnych sklepów.

W porównaniu do sklepów stacjonarnych, ich internetowe odpowiedniki są o wiele tańsze. I nie chodzi tu wyłącznie o branżę odzieżową. Zasada ta sprawdza się w przypadku jakiegokolwiek towaru. Dlaczego internetowe sklepy odzieżowe są tańsze?

Minimalizacja kosztów

Prowadzenie sklepu internetowego jest o wiele tańsze, niż w przypadku sklepu stacjonarnego. Właściciel nie ponosi kosztów utrzymania personelu, nie wynajmuje nieruchomości i nie płaci czynszu. Oczywiście musi on zapłacić podstawowe składki wynikające chociażby z faktu prowadzenia działalności gospodarczej i opłaty za posiadane licencje oprogramowania, jednak na tym gros kosztów się kończy.

www.szafamamy.pl

Optymalizacja przychodów

Sklep internetowy może optymalizować swoje przychody, dostosowując ofertę do upodobań swoich Klientów. Standardem są tu oczywiście pliki typu cookies, które instalują się na komputerze Klienta (zgodnie z jego wiedzą) i zbierają informacje o jego upodobaniach i preferencjach. Właśnie dlatego odzieżowy sklep internetowy XXX tak dobrze dopasowuje ofertę odzieżową do wymagań stawianych przez Klientów.

Szybkość i płynność działania

W sklepie internetowym nie ma kolejek – praca odbywa się więc tu o wiele płynniej. Do większych zakupów (a więc do potencjalnie większych cięć cen) zachęcają promocje i rabaty, skierowane do stałych Klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here