Bardzo często pojawiające się problemy jelitowe są niezależne od wieku i płci. Biegunka może mieć bardzo różne pochodzenie i bywa niesamowicie uciążliwą dolegliwością. Dlaczego się pojawia i czy są jakieś sposoby na szybki powrót do zdrowia.

Biegunka u najmłodszych
W przypadku pojawienia się nasilonych objawów jelitowych u bardzo małych dzieci można na początku spróbować domowych sposobów. Produkty spożywcze, które mogą pomóc to odpowiednia dieta, podanie dziecku ryżu, ugotowanej marchewki. Cały czas należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Jeśli objawy nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem. Zbagatelizowanie problemu może mieć bardzo poważne konsekwencje. Długotrwała lub intensywna biegunka prowadzi do odwodnienia organizmu co w efekcie skutkuje pobytem dziecka w szpitalu.

Wirusowe i bakteryjne zakażenia
Tak zwana jelitówka, która najczęściej trwa 2-3 dni objawia się wymiotami, biegunką i gorączką. Tutaj należy zastosować restrykcyjną dietę i koniecznie pić dużo wody, aby uzupełniać utracone płyny.
Warto wybrać się do lekarza, po leki które z pewnością pozwolą nam szybciej wyzdrowieć.

Zemsta Faraona
Czyli biegunka pojawiająca się u 60% osób, które wybrały się do Egiptu na wakacje. Aby wakacje były udane warto jakiś czas przed wyjazdem wzmocnić jelita przyjmując probiotyki. A będąc na miejscu przestrzegać zasad które można znaleźć w każdym poradniku wakacyjnym, czyli między innymi pić tylko butelkowaną wodę.

Na tle nerwowym
Powszechnie pojawia się problem biegunki na tle nerwowym. Przed podróżna, przed egzaminem w momencie stresu biegniemy do łazienki. Tutaj można zastosować powszechnie znany węgiel medyczny lub inne preparaty przeciwbiegunkowe dostępne w aptekach. Jeśli jednak problem jest na tyle nasilony, że utrudnia nam to normalne funkcjonowanie warto zasięgnąć porady lekarza.

Jest wiele chorób, których objawem jest biegunka. Dlatego nie wolno bagatelizować tej dolegliwości, jeśli pojawia się zbyt często należy udać się do lekarza, który zleci badania i zdiagnozuje problem.

http://www.fabrykafigury.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here