Usuwanie owłosienia z twarzy

Poznaj sposoby depilacji, a wśród nich także tę, która pozbawi Cię niechcianych włosków na zawsze.

Drobny meszek nad górną wargą u kobiety nie jest niczym dziwnym. Posiada go każda z nas. Niemniej jednak, nie wszystkie go tolerują. Zdarza się również, że włoski wcale nie są jasne i delikatne, co wygląda  niezbyt estetycznie. Usuwanie owłosienia z twarzy staje się wówczas konieczne. Włoski potrafią również pojawiać się na policzkach, brodzie, a nawet czole. Warto w takiej sytuacji udać się do endokrynologa, by znaleźć przyczynę i ją zlikwidować.

Damski wąsik – domowe metody usuwania

  • wyrywanie pęsetą – to dobra metoda, gdy w grę wchodzi zlikwidowanie zaledwie kilku włosków. Jest to jednak sposób bolesny, wymagający czasu, precyzji i cierpliwości. Tą metodą nie osiągniesz idealnie gładkiej skóry.
  • depilacja woskiem – można udać się na tego rodzaju zabieg do kosmetyczki lub wykonać go samodzielnie w domu. W każdej drogerii dostaniesz paski z woskiem do depilacji twarzy. Wosk wymaga dużej wytrzymałości na ból, co więcej bardzo łatwo tu o podrażnienie delikatnej skóry pod nosem. Często pojawia się zaczerwienienie, uczucie szczypania, pieczenia, a nawet drobne krostki.
  • nitkowanie twarzy – jest to metoda wyglądająca na genialną w swojej prostocie. Włoski z całej twarzy usuwa się za pomocą skręconej nitki. Filmiki z tego zabiegu wyglądają fascynująco. W praktyce jednak okazuje się to bardziej skomplikowane. Niezwykle trudno jest wykonać nitkowanie samodzielnie, bez wprawy. Warto skorzystać z pomocy kosmetyczki, która ma doświadczenie. Niestety sposób jest bolesny i nie należy go stosować przy zmianach trądzikowych. Bakterie mogą zostać rozsiane po całej twarzy.

Depilacja laserowa usunie wąsik na zawsze

Idealnym rozwiązaniem byłoby pozbyć się niechcianych włosków na stałe. Na szczęście są dziś metody, które na to pozwalają. Depilacja laserowa jest świetnym rozwiązaniem, które nie sprawia bólu, a po serii zabiegów możesz zapomnieć nawet o niewielkim meszku na twarzy. Co ważne, laser nie powoduje podrażnień. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie profesjonalnego gabinetu https://epilira.com/produkt/depilacja-dla-kobiet/depilacja-laserowa-twarzy/.

Jest to wprawdzie metoda wymagająca wyższych kosztów, niż pozostałe, jednak tylko ona może zapewnić dożywotnie rezultaty. Nie będziesz już musiała płacić za plastry, czy kosmetyczkę, więc koszty z czasem mogą się zwrócić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here