W czym tkwi sekret pięknego uśmiechu?

Biały, piękny uśmiech to marzenie wielu z nas – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Śnieżnobiałe zęby są piękną wizytówką, dlatego warto podjąć się wszelkich działań, aby były w jak najlepszym stanie. Niewątpliwie bardzo dużo zależy od uwarunkowań genetycznych. Jednak medycyna estetyczna wychodząc naprzeciw oczekiwaniom coraz bardziej wymagających klientów, oferuje profesjonalne zabiegi oraz odpowiednią profilaktykę.

Dbaj o zęby pod okiem wyspecjalizowanych fachowców

Ubytki pojawiające się w zębach są jednym z najczęstszych problemów, z którymi borykają się pacjenci gabinetów stomatologicznych. Te mają przede wszystkim wpływ na kondycję zębów, ale również na ogólny stan zdrowia. Warto bowiem mieć świadomość, że zęby mogą wpływać na stan innych organów w naszym organizmie. Stomatologia estetyczna zajmuje się uzupełnianiem takich ubytków, co przywraca prawidłowy kształt zębów. Dba również o ich pożądaną barwę.

Zdarzają się oczywiście nieco bardziej skomplikowane przypadki, jak bardzo duże ubytki czy pojawiające się zniekształcenie zęba. Wówczas trzeba skorzystać z założenia korony, która mocowana jest do pozostałości uzębienia. 

Natomiast w sytuacji, w której nie można uratować już istniejącego zęba, należy poddać się zabiegowi wszczepienia implantu. Jest to nowoczesna metoda, która przywraca niezwykle naturalny wygląd.

Popularnym zabiegiem jest także założenie porcelanowych licówek, dzięki którym można ukryć nierówności szkliwa czy diastemę. Dodatkowo wpływa to na poprawę koloru, kształtu oraz ogólnej struktury zębów.

Należy tutaj wspomnieć jeszcze o bruksizmie, czyli niekontrolowanym tarciu zębami żuchwy o zęby szczęki, które z reguły występuje podczas snu. Osoba cierpiąca na tę dolegliwość ma permanentnie ściśnięte mięśnie twarzy, co wpływa na napięty jej wyraz i powoduje ogólne wrażenie zmęczenia i zestresowania. Do tego dochodzi jeszcze ścieranie się przednich zębów. Jednak bruksizm nie wpływa jedynie na estetykę, ale przede wszystkim na samopoczucie, powodując bóle głowy i pleców czy szumy uszne. 

Rozwiązaniem jest tutaj zastosowanie szyny ruchomej, przypominającej stały aparat ortodontyczny, która hamuje odruch zgrzytania. Skuteczną metodą złagodzenia objawów bruksizmu jest też podanie toksyny botulinowej celem osłabienia mięśnia żwacza odpowiedzialnego za zaciskanie zębów.Kluczowym dla efektów terapii jest połączenie odpowiedniej ortodoncji ze zmianami trybu życia. Efekty są zbawienne zarówno dla zdrowia, jak i dla urody. 

Proste zęby, czyli ortodoncja dla każdego

Choć zazwyczaj aparaty ortodontyczne są noszone przez nastolatków, to ich popularność wzrasta również wśród osób dorosłych. Nigdy nie jest za późno na leczenie oraz na wyprostowanie zębów. 

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem wad zgryzu, wad szczękowych i wszelkich nieprawidłowości zębowych. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, ile problemów mogą stworzyć w jamie ustnej krzywe zęby. Warto podkreślić, że dzisiejsza technologia stosowana w ortodoncji różni się od tej stosowanej jeszcze kilka lat temu. Nowoczesne aparaty mogą być praktycznie niewidoczne, a czas leczenia jest znacznie krótszy. Pięknym uśmiechem można cieszyć się już po roku noszenia aparatu ortodontycznego.

Na etapie zakładania aparatu oraz jeszcze w trakcie terapii warto rozpatrzyć możliwość zastosowania bondingu – zabiegu, który odtwarza prawidłową budowę zębów. Bonding polega na nałożeniu na powierzchnię zębów cienkiej warstwy kompozytu, który umożliwia ukrycie drobnych wad estetycznych uzębienia.

Co warto jeszcze wiedzieć przed założeniem aparatu? Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego specjalisty i udanie się na wizytę konsultacyjną. Ortodonta będzie mógł zapoznać się z problemem oraz wskazać odpowiednią drogę leczenia. Warto jednak pamiętać, że przed założeniem aparatu należy wyleczyć wszystkie zęby, a te leczone kanałowo odpowiednio wypełnić, tak aby nie doszło do ich pęknięcia podczas procesu prostowania. 

Proteza, czyli piękny uśmiech w każdym wieku

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, kiedy stan uzębienia, nawet mimo odpowiedniej profilaktyki i prawidłowej dbałości o zęby, ulega pogorszeniu. Seniorzy niestety są narażeni na wypadanie zębów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów – protetycy zajmują się wykonywaniem protez, które mają przywrócić komfort życia oraz radość ukrytą w pełnym uśmiechu.

Nowoczesna protetyka zajmuje się przede wszystkim wykonywaniem protez, które w zapewnią jej użytkowanie w komfortowy sposób. Warto podkreślić, że w dobie dzisiejszej technologii wykonywane protezy są już wygodniejsze i mniej widoczne niż dawniej. Możliwe jest nawet założenie stałej protezy, wymaga to jednak wszczepienia kilku implantów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here