W poszukiwaniu własnego stylu

Idealny styl nie istnieje? To zdanie może być początkiem burzliwej dyskusji na temat tego, w jaki sposób postrzegają nas pozostali i jak wyrazić siebie. Odpowiedź jest jedna, jeśli idealny styl to twój własny.

Jak to jest z tym stylem

Styl – czym tak właściwie jest? Jedno jest pewne – każdy nosi go w sobie, nawet jeśli nie przypisuje mu specjalnej uwagi. Styl zależy w dużej mierze od odgrywanych przez nas ról życiowych, kształtuje się oraz zmienia w ciągu całego życia. Specjalny zestaw cech, który buduje ludzką osobowość dokonuje również wyborów codziennie rano, zanim skompletujemy całą garderobę.

Indywidualizm jest w cenie

Styl jest sprawą naprawdę indywidualną, inną garderobę wybierze matka noworodka, a inną dyrektor finansowy wielkiego banku, a jeszcze inną studentka wydziału sztuki, która nosi koszulki produkowane w Polsce (do kupienia przykładowo na https://niezleziolko.net/). Inspirowanie się stylowym ubiorem innych pomaga w odnalezieniu własnego.

Ci, którzy stają się trendsetterami to najczęściej osoby, które po prostu wyglądają dobrze niezależnie od tego, czy w biegu narzucą dres, czy ubiorą się w drogi garnitur czy piękną suknię.

W zdrowym ciele…

Weźmy przykład z paryżanek, które są prawdziwymi mistrzyniami w byciu stylowymi kobietami – potrafią opanować swoją szafę w kilku krokach, ubierając się w wypracowane uniformy. Ich sekretem jest także pewność siebie oraz dbałość o swoje ciało w pierwszej kolejności. Dietetyk, fryzjer, dentysta, a na końcu kosmetyczka i zakupy są sekretem świetnego wyglądu w każdej sytuacji.

Jak wypracować swój własny styl

Nie można powiedzieć, że ktoś urodził się stylowy. Trzeba do niego dojrzeć i niekiedy wypracować swój własny styl metodą prób i błędów. Kierowanie się wyłącznie tym, co jest do kupienia w danym sezonie w sieciówkach nie pokaże prawdziwej osobowości i nie ma sensu. Jeśli chcemy być boscy, ubrania muszą odzwierciedlać nasz charakter.

Pierwszym pomocnym krokiem będzie analiza sylwetki. Analiza uświadamia mankamenty, które należy ukryć oraz leczy kompleksy podkreślając to, co jest ważne. Następnym krokiem jest znalezienie idealnego uniformu, który będzie pasował do stylu życia oraz codziennych czynności. Dodatkowo należy brać pod uwagę typ urody (kolor skóry, włosów, oczu).

Gdy już zbierzemy wszystkie niezbędne informacje, nadchodzi czas na kompletowanie szafy!

Źródła:

  1. www.odzyskaj.eu – „Gdzie kupować ubrania dobrej jakości” [stan z 18-09-20]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here