WADY I ZALETY KARTY PALIWOWEJ

Dla firm, które opierają swoją działalność na flocie aut, które pragną wygody, bezpieczeństwa oraz kontroli we wszelkich sprawach związanych z paliwem, jego zakupem, tankowaniem czy rozliczaniem, bardzo pomocnym i nowoczesnym rozwiązaniem są karty paliwowe.
Karta paliwowa swym wyglądem i funkcjonalnością przypomina kartę bankową: umożliwia bezgotówkowe transakcje jej okazicielowi. Różni się tylko możliwością przeznaczenia złożonych na niej środków płatniczych – nie na dowolny cel, jak jest to przy karcie bankowej, ale na zakup paliwa na jednej ze stacji, jakie należą do firmy, która wydała nam kartę. Dodatkowo mamy możliwość zapłaty kartą między innymi myta za mosty, tunele, promy, za różne opłaty drogowe, a także za produkty i usługi proponowane przez poszczególne stacje Shell.
Posiadanie karty euroShell Card umożliwia tankowanie pojazdu na ponad 400 stacjach w Polsce oraz w 31 krajach i blisko 25 000 miejsc w całej Europie. Oferta związana z wydaniem takiej karty, skierowana jest tylko do osób prowadzących działalność gospodarczą. Umowa jest zawierana z klientami na indywidualnych warunkach, dopasowanych do zasobów firmy i możliwości jej właściciela. Istnieje tutaj pole do negocjacji.

Karty paliwowe Shell przygotowane zostały w trzech taryfach.
– BASIC. Dla firm z jednym samochodem lub mających niskie zużycie miesięczne paliwa: mniej niż 300 litrów miesięcznie.
– STANDARD. Dla firm z małą lub średniej wielkości flotą pojazdów, w których zużycie paliwa wynosi do 1500 litrów miesięcznie.
– PLUS. Dla firm z dużą flotą pojazdów, krajowych i ponadnarodowych, zużywających więcej niż 1500 litrów paliwa miesięcznie.

Karty paliwowe Shell wydawane są w 3 typach.
– euroShell Card Single National umożliwia zakup paliwa w formie bezgotówkowej na ponad 400 stacjach Shell w Polsce.
– euroShell Card Single International – oprócz ponad 400 stacji Shell w Polsce, honorowana przez ponad 7000 stacji Shell w całej Europie.
– euroShell Card Multi International – tą kartą można zapłacić za paliwo na ponad 400 stacjach Shell w Polsce oraz na blisko 25 000 stacji partnerskich w całej Europie.

Karty paliwowe mogą być wydane na numer rejestracyjny pojazdu, na imię i nazwisko bądź na okaziciela.

WARUNKI OTRZYMANIA KARTY PALIWOWEJ
1. Pierwszym warunkiem otrzymania karty paliwowej Shell jest konieczność prowadzenia działalności gospodarczej.
2. Następnie należy złożyć wniosek o wydanie karty w jednej ze stacji paliw Shell lub za pośrednictwem strony internetowej. Wydanie karty następuje po spełnieniu pewnych warunków, określonych w Regulaminie Wydawania i Używania Kart euroShell. Jeśli umowa nie przewiduje dostarczenia dodatkowych załączników, należy doręczyć Shell odpis pełny z KRS lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej (nie starszych niż jednomiesięczne) oraz kopie decyzji o nadaniu numerów NIP i REGON; dowód ustanowienia zabezpieczenia w formie zgodnej z wymogami firmy Shell; inne dokumenty uznane przez firmę Shell za konieczne.
3. Następnie należy zawrzeć z firmą Shell umowę.
4. Po zawarciu umowy wydawana jest karta.
Najprościej jest złożyć wniosek o wydanie karty przez Internet na stronie firmy Shell pod adresem www. shell-karta. pl lub na stronie firmy Fleetcor pod adresem www. fleetcor. pl. Wystarczy kliknąć w link na stronie Fleetcor „Złóż wniosek teraz” i zamówić kartę paliwową. Wniosek zostanie przetworzony w najkrótszym możliwym czasie tak, aby klient uzyskał swoją kartę jak najszybciej. Można się skontaktować także bezpośrednio, telefonicznie, pod numerem linii dla nowych klientów – +48 22 244 1256.

ZALETY POSIADANIA KARTY PALIWOWEJ euroShell
1. Bezpieczeństwo.
Z kartą paliwową euroShell nie musimy posiadać przy sobie gotówki, aby zatankować samochód, skorzystać z produktów lub usług oferowanych nam przez konkretną stację paliwową czy też, żeby zapłacić jedną lub więcej opłat drogowych. Jest to bardzo dogodna forma podróży, nie narażająca nas czy kierowcy samochodu naszej floty, na zgubienie pieniędzy czy też inne wypadki losowe związane z przewożeniem dużych ilości gotówki.
2. Oszczędność.
Bez żadnych opłat za posiadanie karty i prowadzenie konta, oszczędzamy na każdym litrze paliwa 7 groszy.
Ponadto dostępne są dodatkowe, atrakcyjne, indywidualne rabaty we wszystkich sieciach.
3. Wygoda.
Tankować i płacić kartą paliwową możemy na ponad 400 stacjach w Polsce oraz 25 000 stacji partnerskich w całej Europie.
4. Przejrzystość i wygoda rozliczania.
Na koniec miesiąca zostaje wystawiona jedna faktura na wszystkie zakupy za pomocą kart paliwowych posiadanych przez jedną firmę. Gdy tylko faktura jest dostępna, Firma Shell informuje o tym poprzez powiadomienie e-mail. Fakturęmożna przeglądać na swoim koncie na portalu samoobsługowym. Za symboliczną opłatą istnieje również możliwość przesłania faktury w formie papierowej pocztą.
5. Zespół wsparcia Fleetcor.
Powołany został dla Państwa wygody specjalny, wielce zaangażowany zespół wsparcia Fleetcor. Jest to zespół obsługi klienta, dyspozycyjny i gotowy udzielać pomocy wszystkim potrzebującym właścicielom kart paliwowych.
6. Decyzyjność i łatwość obsługi dzięki aplikacjom internetowym.
Właściciel firmy może decydować łatwo, bezpiecznie i szybko, co i gdzie kupują jego kierowcy, dzięki systemowi akceptacji online w czasie rzeczywistym oraz zabezpieczeniu w postaci indywidualnemu kodowi PIN.
7. Zarządzanie kartą online.
Właściciel karty paliwowej posiada bezpieczny dostęp do portalu Self-Serve na stronie FLEETCOR, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, posiada możliwość zarządzania kontem i kartami, a także ma dostęp do faktur oraz monitorowanie wydatków w dowolnym czasie. Transakcje są łatwo widoczne. Po zalogowaniu do portalu samoobsługowego można szybko znaleźć wszystkie wydatki wg poszczególnych pracowników. Tylko jedna faktura do wszystkich operacji minimalizuje koszty administracyjne.

WADY POSIADANIA KARTY PALIWOWEJ euroShell
Nie udało nam się odszukać żadnych wad z tytułu posiadania i używania karty paliwowej euroShell, nie dość, że jest dostępna dla wszystkich firm, nawet tych najmniejszych, to wszystkim firmom: małym, średnim i tym największym oferuje podobne rozwiązania i dostęp do podobnych produktów, usług i rozwiązań.
Karta paliwowa przedstawia się jako zbiór samych korzyści.

Biorąc pod uwagę zamęt, jaki może powstać przy tankowaniu jednego tylko pojazdu firmowego, zamęt przy zakupach, fakturach, rozliczaniu paliwa, nie mówiąc, co może spotkać przedsiębiorcę posiadającego średnią lub dużą flotę pojazdów, karty paliwowe wydają się być doskonałym rozwiązaniem wszystkich skomplikowanych zagadnień związanych z prowadzeniem firmy, w której używane są auta. Są bezpieczne, wygodne, pozwalają zaoszczędzić czas, energię i ograniczyć wydatki w firmie. Zamiast setek faktur w miesiącu, otrzymujemy jedną tylko fakturę z rozliczeniem wydatków na stacjach paliw i opłat drogowych. Możemy wykorzystać kartę zarówno w kraju, jak i za granicą. Tankowane paliwo jest tańsze i możemy korzystać z przygotowanych rabatów i promocji.
Korzyści jest tak wiele. Dlatego zachęcamy Państwa do złożenia wniosku o kartę paliwową jeszcze dzisiaj.

http://www.ridetolive.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here